ADRIAN DENNIS Afp
SUDAR DIVOVA

Chelsea i Liverpool bez pobjednika (2:2) u Londonu, Mateo Kovačić golčinom oduševio Otok
Piše: SNObjavljeno: 02. siječanj 2022. 19:24

Chelsea i Liverpool su u sklopu 21. kola Premier lige odigrali fantastičan derbi na Stamford Bridgeu, a utakmica je završila bez pobjednika (2:2). Na prvi pogodak nije trebalo dugo čekati, tek osam minuta. Chalobah je loše izbio jednu loptu glavom na dvadesetak metara od gola, koju je potom prihvatio Mane, prevario nekoliko igrača Bluesa, zaobišao vratara i zabio za vodstvo Redsa.

Liverpool je svoje vodstvo povećao u 26. minuti kada je fenomenalnu loptu u prostor dobio Salah, idealno ju je Egipćanin smirio i potom iz teškog kuta s desne strane prevario Mendyja za povećanje vodstva Redsa.

Liverpool je bio u strašnom naletu u uvodu i igledalo je kako Chelseaju prijeti mala katastrofa, ali zatim je uslijedio veliki povratak momčadi sa Stamford Bridgea. Upravo je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić započeo veliki povratak.

Nakon izvedenog slobodnog udarca u 42. minuti, lopta se u visokom luku odbila na rub šesnaesterca gdje ju je isprve opalio Mateo Kovačić i neobranjivo poslao u gornji desni kut za smanjenje zaostatka Chelseaja. Bio je to svakako jedan od najboljih golova ove sezone u Premier ligi.

I, kada su svi mislili da će se tim rezultatom otići na odmor ukazao se još jedan nogoemtaš hrvatskih korijena, Christian Pulišić. Amerikanac je primio jednu loptu iza linija Liverpoola, elegantno je spustio i potom zakucao u mrežu za izjednačenje.

U nastavku utakmice jedna i druga momčad imale su niz prilika za pogodak, ali vratari su bili iznimno raspoloženi. Posebno valja izdvojiti pokušaje Salaha i Manea između 57. i 58. minute, ali Mendy je u oba navrata bio na mjestu.

U redovima Chelseaja prijetio je Pulišić u dva navrata, ali kao i njegov kolega na drugoj strani, njemački vratar na golu Liverpoola, Kelleher, bio je siguran.

Chelsea je ovim rezultatom ostao na drugom mjestu u Premier ligi s 43 osvojena boda, dok je Liverpool treći s bodom manje. Vodeći je Manchester City s deset bodova prednosti.

25. travanj 2024 10:18