GABRIEL BOUYS
LUDA NOGOMETNA VEČER

Nakon Reala, šokirana i Barca! Koeman bjesnio zbog odluke suca, Messi i društvo mogli su i teže stradati

Šesto kolo Primere ponudilo je dvije senzacije. Iste večeri dogodio se i prvi poraz Koemanove Barcelone
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 17. listopad 2020. 22:56

Nakon što je Cadiz priredio senzaciju i matirao Real u Madridu 1:0, istim rezultatom pala je i Barcelona. Njezin poraz od Getafea nije toliko neočekivan, no potvrđuje slabosti katalonskog kluba. Ujedno je i Granada pobijedila Valenciju pa su Real, Getafe, Cadiz i Granada nakon pet odigranih utakmica na vrhu ljestvice sa po 10 bodova. Barcelona je na terenu bila četiri puta i ima sedam bodova.

Trener Ronald Koeman djelovao je šokirano. Nakon što je Getafe zabio njegova momčad kao da je blokirana. Od te 56. minute kad je Jaime Mata s bijele točke svladao Neta, Barca je udarala u zid i svakom minutom djelovala sve nemoćnijom. Možda je za Nizozemca to bila iznenađujuća spoznaja, ali da na drugoj strani nije stajao Getafe nego Bayern, vjerojatno bi na ponovilo nešto slično osmici iz Lisabona. Ništa Barcelona nije bolja nego što je bila. I bez uzrečnice "Ako se po jutro dan poznaje..." moglo se predvidjeti da će ovo biti teška sezona.

Tek kad su domaćini počeli padati u koncentraciji u sudačkoj nadoknadi vremena te s nekoliko pogrešaka otvorili prostor, Messi je došao do šanse za izjednačenje. Pucao je kraj gola. Najbliže da spase bod bili su kad je Djene udarcem glavom pogodio gredu vlastitih vrata.

U prvom dijelu Barca je nešto i igrala. Ne uvjerljivo i moćno, ali razvila je nekoliko akcija i mogla zabiti. Koeman je gurnuo u prvi plan talentiranog Pedrija i dao mu "kraljevsku ulogu" playmakera. Djelovao je dobro, razigrao Messija i Griezmanna za šanse, prvi je zatresao vratnicu, drugi promašio. I Lenglet je zaprijetio.

No, Messi je izgledao rezervirano, previše udaljen na desnu aut-crtu. Getafe je i tada prijetio da bi u nastavku došao do jedinog gola s bijele točke.

De Jong je nepotrebno nagazio Djenea. Mata je sigurno pogodio. Kolumbijac Cucho Hernandez imao je dva zicera za drugi pogodak, kod prvog je naciljao gredu, kod drugog možda pticu u letu.