JOSEP LAGO Afp
ODLAZAK LEGENDE KLUBA

Pique je postao peti igrač s najvećim brojem nastupa za Barcelonu
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 05. studeni 2022. 23:03

U subotnjim susretima 13. kola španjolske La Lige sve su oči bile uperene na dvoboj Barcelone i Almerije u kojemu je katalonski klub na kraju trijumfirao 2:0 golovima Dembelea i De Jonga te je tako, barem privremeno, zasjeo na prvo mjesto s utakmicom više od Real Madrida.

Posebnu težinu ovoj utakmici dala je činjenica da je za Gerarda Piquea to bila posljednja u karijeri jer je ranije ovoga tjedna najavio nenadan odlazak u mirovinu. Igru je uz ovacije napustio u 84. minuti., a prilikom vješanja kopački o klin postao je peti igrač s najvećim brojem nastupa za Barcelonu.

Trener Xavi Hernandez jedan je od onih koji imaju više utakmica u dresu ‘Blaugrane‘. Mogao je 35-godišnji Španjolac zabiti već u sedmoj minuti. Stoper Almerije Kaiky igrao je rukom u svom šesnaestercu, a nakon konzultacije s VAR-om sudac Fuertes pokazao je na bijelu točku. Publika na Camp Nou zahtijevala je da Pique izvede kazneni udarac, iako nikad u 18 godina dugoj karijeri nije pucao penal.

U istom je ritmu nastavio i danas, te je na razočaranje okupljenih ipak pokazao prstom na Roberta Lewandowskog. Međutim, Poljak je bio neprecizan, kao da je i on imao pritisak što izvodi jedanaesterac umjesto Piquea.

Barcelona je do kraja prvog poluvremena prokockala još nekoliko prilika od kojih je najveća bila u 39. minuti kad je Ousmane Dembele s pet metara glavom pogodio ravno u vratara. Za taj se promašaj iskupio odmah u nastavku susreta. Primio je loptu na desnom krilu, prošao je netaknut pored gostujuće obrane i solo akciju završio je pogotkom u malu mrežicu. Deset minuta kasnije mogao je zabiti i drugi.

Zaobišao je Martineza, a onda se malo previše zaigrao i krenuo odugovlačiti s udarcem koji je na kraju blokiran. Rezultat je na 2:0 povećao Frankie De Jong koji se nakon pokušaja Ansu Fatija našao na odbijancu i opalio svom snagom, neobranjivo po sredini gola. Bio je to ujedno i posljednji gol na utakmici, dovoljan za tri boda.

Dodajmo da je u istom danu Osasuna Marija Budimira slavila u gostima kod Celte Vigo 2:1, a hrvatski napadač igrao je do 73. minute. Oba pogotka za Osasunu zabio je Avila dok je za domaćina već standardno strijelac bio Iago Aspas. Real Madrid svoju utakmicu igra u ponedjeljak kod Rayo Vallecana.

22. travanj 2024 22:29