- Afp
LIGE PETICE

Sevilla kiksala i otvorila novu priliku Realu da se odvoji na vrhu ljestvice, pobjede Lyona i Augsburga

U petak su odigrane prve utakmice novog kola u Primeri, Bundesligi i francuskom prvenstvu
Piše: HinaObjavljeno: 04. ožujak 2022. 23:32

Alaves i Sevilla su u petak u prvoj utakmici 27. kola španjolskog prvenstva odigrali neriješeno bez pogodaka 0:0.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Sevillu koja je napravila veliki kiks u borbi za naslov s Real Madridom.

Sevilla je druga na ljestvici sa 55 bodova, pet manje od vodećeg Reala, dok je slabašni Alaves osamnaesti sa 22 boda.

Real u subotu dočekuje imenjaka iz Sociedada, a utakmica je na rasporedu od 21 sat.

Veliko slavlje Lyona u gostima

Lyon je u petak u prvoj utakmici 27. kola francuskog prvenstva u gostima slavio sa 4-1 protiv Lorienta.

Poveli su golsti pogotkom Faivrea u petoj minuti, a onda je Dembele povećao na 2-0 u 26. minuti susreta.Moffi smanjuje u 57. minuti, ali na kratko, jer je Ekambi dvije minute kasnije zabio za 3-1 za Lyon. Faivre zabija svoj drugi gol na utakmici u 78. minuti za 4-1 za Lyon.

Lyon je sada nakon ove pobjede šesti na ljestvici sa 41 bodom, a Lorient je 16. sa 24 boda. Prvi je PSG sa 62 boda.

27. kolo francuskog prvenstva:

Petak:

Lorient -Lyon 1-4 (T. Moffi 57/R. Faivre 5, M. Dembélé 26, K. Toko Ekambi 59, R.Faivre 78)