StoryEditor
 TIZIANA FABI/AFP
PSG uspješan u gostima

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Juventus su na Olimpicu odigrali 2-2
Piše: HinaObjavljeno: 27. rujan 2020. 22:55

Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no Juve se oba puta vratio postigavši drugi gol s igračem manje.

Oba gola za rimski sastav zabio je Francuz Jordan Veretout (31-11m, 45), dok je dvostruki strijelac za goste iz Torina bio Portugalac Cristiano Ronaldo (44-11m, 69).

Roma je povela u 31. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Veretout. Francuz je sam izborio jedanaesterac nakon što je njegov udarac rukom zaustavio sunarodnjak Adrian Rabiot.

Izjednačio je Juventus u 44. minuti, također iz kaznenog udarca. Rukom je igrao Lorenzo Pellegrini, a Ronaldo sigurno zabio. No samo dvije minuta kasnije Roma je stigla do nove prednosti. Bila je to brza kontra koju je u pogodak pretvorio Veretout na Mihtarijanovu asistenciju.

U 62. minuti talijanski prvak je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog kartona isključen Rabiot. Juve je ipak, s igračem manje izjednačio u 70. minuti, a strijelac je ponovo bio Ronaldo.

Na ljestvici vode Napoli, Verona i Milan sa po šest bodova.

Barcelona uvjerljiva na premijeri

Nogometaši Barcelone pobijedili su Villarreal sa 4-0 (4-0) u svom prvom nastupu u novoj sezoni španjolskog prvenstva i na premijeri novog trenera Ronalda Koemana.

Odluka o pobjedniku pala je u prvom poluvremenu, kad je Barcelona postigla sva četiri pogotka. Prva dva gola postigao je 17-godišnji Anssu Fati, u 15. minuti na povratnu loptu Jordija Albe, a u 19. minuti na dodavanje Philippea Coutinha.

Fati je zaslužan i za treći Barcelonin pogodak, jer je zbog prekršaja na njemu dosuđen kazneni udarac koji je u 35. minuti realizirao Leo Messi.

Konačnih 4-0 postavio je gostujući branič Torres, koji je ubačaj Messija prema Busquetsu preusmjerio u svoju mrežu.

Na ljestvici vode Betis i Granada koji su iz tri utakmice prikupili po šest bodova, a Real Sociedad i Celta Vigo ih imaju po pet.

PSG pobijedio Reims

U posljednjem susretu 5. kola francuskog nogometnog prvenstva prvak PSG je na gostovanju pobijedio Reims sa 2-0, a oba gola zabio je argentinski napadač Mauro Icardi.

PSG je rutinski stigao do treće pobjede sezone. Parižani ponovo nisu briljirali, no razlika u kvaliteti je ipak bil prevelika.

Oba gola zabio je argentinski napadač Icardi. Za 1-0 je zabio u 9. minuti, a pobjedu pariškog sastava potvrdio je u 62. minuti.

Domaćin je najbliže golu bio u 61. minuti, no Dia je pogodio vratnicu.

Na ljestvici vodi Rennes sa 13 bodova, Lille ima 11, a St Etienne, Montpellier, Monaco i Lens po 10 bodova. PSG je sedmi s devet bodova.

27. rujan 2020 22:56