Navigation toggle
 OSCAR DEL POZO Afp
Derbi na Bernabeuu

VIDEO: Modrić i društvo šokirani u nadoknadi! Navijači već slavili pobjedu, ali uslijedio je hladan tuš

Uoči utakmice Carlo Ancelotti naišao je na neočekivani problem
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 04. veljača 2024. 23:03

Real Madrid bio je nadomak novih bodova s kojima se mogao dodatno odvojiti na vrhu ljestvice La Lige, no gradski derbi s Atleticom na Santiago Bernabeuu na kraju je završen bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Uoči utakmice Carlo Ancelotti naišao je na neočekivani problem. Od ranije zbog ozljeda nije mogao računati na Alabu, Courtoisa, Militaa i Rüdigera, dok je Tchouaméni izostao zbog žutih kartona.

Tako je desni bek Carvajal silom prilika morao na stopera, da bi se na zagrijavanju ozlijedio i jedan od najvažnijih igrača, Vinicius Junior. Brazilski napadač požalio se na bolove u vratu te je umjesto njega u Realovom napadu u paru s Rodrygom zaigrao Brahim Diaz.

Upravo je Diaz doveo kraljevski klub u vodstvo, u 20. minuti poentirao je za 1:0, iz blizine je preciznim udarcem matirao Atleticovog vratara Jana Oblaka.

>>> POGODAK ZA 1:0 POGLEDAJTE OVDJE<<<

image

Brahim Diaz

OSCAR DEL POZO Afp

Obje su momčadi do kraja prvog poluvremena imale nekoliko prilika, ali bili su to uglavnom neprecizni pokušaji. Za goste su promašivali Savić i Niguez, a za domaće dvaput Rodrygo te Vazquez, Bellingham i Valverde.

Atletico je u 47. minuti zatresao Luninovu mrežu, Savić je pogodio glavom nakon kornera, ali je VAR poništio pogodak zbog zaleđa.

Nakon toga četiri pokušaja imao je Griezmann, ali je njegova tri udarca obranio Realov čuvar mreže Lunin, dok je jedan završio u bloku Realove obrane.

Luka Modrić bio je među Realovim pričuvama na početku gradskog derbija, a u igru je ušao u 76. minuti umjesto Rodryga.

I dok su Realovi navijači već slavili pobjedu, u trećoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Marcos Llorente koji je glavom na asistenciju Memphisa Depaya pogodio za konačnih 1:1.

>>>POGODAK ZA 1:1 POGLEDAJTE OVDJE<<<

image
OSCAR DEL POZO Afp

Real je tako ostao vodeća momčad španjolskog prvenstva s 58 bodova, dva više od drugoplasirane Girone i čak osam više od Barcelone koja drži treće mjesto. Atletico je ostao četvrti s 10 bodova manje od Reala.

15. siječanj 2026 06:49