CESAR MANSO Afp
POGLEDAJTE POGOTKE

Detalj koji je prelomio utakmicu dogodio se desetak minuta prije njena kraja.
Piše: HINAObjavljeno: 30. prosinac 2022. 23:31

Nakon posve neuvjerljive igre nogometaši madridskog Reala ipak su uspjeli osvojiti tri boda, u gostima su, u dvoboju 15. kola španjolske La Lige, svladali Valladolid 2-0.

Izjednačena utakmica, u sporom ritmu, trajala je sve do same završnice. Real je imao nešto veći broj prilika, ali i domaćin je znao zaprijetiti. Utakmica je odlučena u zadnjih desetak minuta i to nakon što je dosuđen jedanaesterac za Real, a prethodno je lopta pogodila u ruku Javiera Sancheza, u domaćem šesnaestercu.

Karim Benzema je realizirao jedanaesterac za 1-0, a uz to je domaći igrač Sergio Leon zaradio isključenje zbog prigovora. Do kraja je Benzema postigao još jedan pogodak, a od 88. minute je zaigrao i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

Ova pobjeda je opet vratila Real na prvo mjesto ljestvice. Madriđani imaju bod više od Barcelone, no katalonska momčad tek treba odigrati svoju utakmicu ovog kola i to gradski derbi protiv Espanyola.

U subotu se sastaju Barcelona - Espanyol, Real Sociedad - Osasuna i Villarreal - Valencia.

La Liga, 15. kolo:

Valladolid - Real Madrid 0-2 (Benzema 83-11m, 89)

Celta - Sevilla 1-1 (Gabri Veiga 33/Salas 54)

Cadiz - Almeria 1-1 (Perez 83/Melero 40)

Getafe - Mallorca 2-0 (Borja Mayoral 51, 78)

Četvrtak:

Atletico Madrid - Elche 2-0 (Joao Felix 56, Morata 74)

Betis - Athletic 0-0

Girona - Rayo Vallecano 2-2 (Castellanos 34-11m, Saiz 75-11m/Camello 2, Palazon 62)

20. travanj 2024 00:09