KUP KRALJA

Real Madrid u jakom sastavu jedva izbacio četvrtoligaša, Brazilac spasio Ancelottijevu momčad!

U Španjolskoj su večeras na rasporedu bila utakmice španjolskog Kupa kralja.
Piše: HinaObjavljeno: 03. siječanj 2023. 23:18

Nogometaši madridskog Reala uspjeli su, uz dosta veliku muku, proći u osminu finala španjolskog Kupa kralja nakon pobjede 1-0 kod četvrtoligaša Cacerena.

U prilično jakom sastavu Real je odigrao ovaj dvoboj. Od najjačih karika nedostajali su Modrić, Benzema, Kroos, Courtois i Vinicius Junior, a domaćin je odolijevao aktualnom pobjedniku Lige prvaka sve do 69. minute. Tada je pogodak odluke i jedini gol na susretu postigao Brazilac Rodrygo.

U ovoj fazi natjecanja tijekom utorka su ispala dva prvoligaša. Elche, posljednja momčad La Lige, izgubila je kod trećeligaša Ceute 0:1. Jedini je pogodak dao Rodri iz jedanaesterca u 44. minuti.

U šesnaestini finala od Kupa kralja se oprostio i Rayo Vallecano. Drugoligaš Sporting je na domaćem terenu u Gijonu slavio 2:0 uz dva pogotka Milovanovića.

Jedini prvoligaški dvoboj u šesnaestini finala je bio susret Espanyola i Celte, a domaćin je slavio 3:1 nakon produžetaka. Strijelci su za katalonsku momčad u dodanih trideset minuta bili Darder u 97. i Melamed u 118. minuti.

Uvjerljivi Villarreal i Valencia

Nogometaši Villarreala i Valencije uspješno su prvi u utorak obavili posao u šesnaestini finala španjolskog Kupa kralja te su izborili plasman među posljednjih šesnaest momčadi.

Valencia je u gostima svladala trećeligaša La Nuciju s 3-0. U prvom poluvremenu su strijelci za prvoligaša bili Kluivert u 3. i Moriba u 31. minuti, dok je sve okončano pogotkom Huga Dura u 72. minuti za konačnih 3-0.

Villarreal je gostovao kod drugoligaša Cartagene koja je iznenađujuće povela u 39. minuti golom Pabla Vazqueza. No, Villarreal je brzopotezno okrenuo rezultat u drugom poluvremenu i na kraju slavio 5-1.

Prvo je Alex Baena izjednačio u 49. minuti, a potom su Danjuma u 56. i Jose Luis Morales u 60. minuti zabijali za 3-1 Villarreala. Sve je okončano pogocima u završnici, a strijelci su bili Chukwueze u 85. i Capoue u posljednjoj minuti.

Za domaćina je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Toni Datković.

Kup kralja, šesnaestina finala:

Ceuta - Elche 1:0 (Rodri 44-11m)

Cacereno - Real Madrid 0:1 (Rodrygo 69)

Levante - Getafe 3:2 (Postigo 52, Munoz 62, Moraes 90+1/El Haddadi 34, 56)

Sporting Gijon - Rayo Vallecano 2:0 (Milovanović 57, 88)

Espanyol - Celta 3:1 (Puado 53, Darder 97, Melamed 118/Paciencia 15)

Cartagena - Villarreal 1:5 (Vazquez 39/Baena 49, Danjuma 56, Morales 60, Chukwueze 85, Capoue 90)

La Nucia - Valencia 0:3 (Kluivert 3, Moriba 31, Hugo Duro 72)

20. travanj 2024 05:51