
Hrvatska je na Opus Areni pregazila Češku 5:1 upisavši jako važnu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. Kramarić je pred kraj prvog dijela doveo Vatrene u vodstvo, Souček je izjednačio u 58., samo da bi Dalićeva družina od 62. do 75. utrpala još četiri pogotka (Modrić, Perišić, Budimir, Kramarić) za veliko slavlje u Osijeku.
Češki mediji raspisali su se o debaklu, novinar Robert Neuman poraz je iskoristio za lekciju iz povijesti.
"Prije gotovo 500 godina u poznatoj bitci kod Mohača poginuo je češki kralj (također i posljednji hrvatsko-ugarski kralj op.a.) Ludovik II. Nešto manje od 50 kilometara južnije, u hrvatskom Osijeku, češki nogometaši doživjeli su u ponedjeljak navečer težak poraz rezultatom 1:5.", piše za portal Sport.cz pa dodaje:
"Poslije drugog vodstva Česi su potpuno izgubili hrabrost i počeli brojati golove u svojoj mreži. Počelo je s Perišićem, nešto kasnije zabio je Budimir, a Kramarićev gol završio je 13-minutni horor naše reprezentacije."
U sličnom smjeru, doduše bez paralela s povijesnim bitkama, išao je IDnes.cz.
"Nada pa demoliranje, domaćin dominirao u drugom dijelu", naslov je teksta u kojem stoji:
"Ključan duel završio je tragedijom. Češka je pala 5:1 od Hrvatske u Osijeku i vraća se kući osramoćena. Uspjeli smo izjednačiti u drugom dijelu, ali poslije tog gola potpuno izgorjeli. Ovaj rezultat i četiri gola razlike mogli bi biti potencijalno ključni za rasplet skupine, jer čak i u slučaju da Češka pobijedi kod kuće, morat će to napraviti visokom razlikom. Može se već sad reći da je plasman na Mundijal iscurio iz naših ruku."
Komentari (3)