Navigation toggle
 BORIS KOVACEV/CROPIX Cropix
KLJUČNA KARIKA

Kada će se vratiti Luka Modrić? Kapetan se nada nastupu na Poljudu, ali realnost je sasvim drugačija

Luka Modrić uskoro ulazi u 37. godinu i iako je fizički u odličnom stanju, treba biti vrlo pažljiv
Piše: Robert MatteoniObjavljeno: 02. rujan 2021. 16:23

U nedjelju 12. rujna nogomet će se vratiti na Santiago Bernabeu. Real Madrid će dočekati Celtu iz Viga u posebnoj utakmici, jer će se nakon više od 18 mjeseci igrati na stadionu koji je još u rekonstrukciji (do jeseni 2022.).

Bit će to prva utakmica Luke Modrića kao 36-godišnjaka, jer će tri dana prije, 9. rujna, obilježiti taj rođendan. Bit će mu to ujedno povratnička utakmica za Real nakon tri tjedna pauze, uvjetovane ozljedom aduktora. Gledajući iz našeg kuta, hoće li Modrić biti spreman za treću utakmicu u rujanskom kvalifikacijskom turnusu, protiv Slovenije na Poljudu? Stvari više manje stoje ovako...

Kada je na prijepodnevnom treningu, uoči utakmice s Levanteom, desetka Reala osjetila probadanje u preponskom dijelu, odmah je stao. Iskusni Modrić bio je svjestan da mu mišić desnog aduktora pravi problem te se odmah uputio na pregled. Prvi nalaz je odmah pokazao da je u pitanju manja ruptura, a liječnici su zaključili da je potrebno dvotjedno mirovanje.

image
STUART FRANKLIN Afp

S takvim ozljedama igrači znaju i odigrati neku utakmicu, pogotovo ako je super važna, ali je rizik od pogoršanja ozljede velik. Kako je prvenstvena sezona tek krenula nije imalo smisla išta požurivati, pa Modrić ne samo da nije igrao protiv Levantea dva dana kasnije (22. kolovoza), nego je preskočio i sljedeći dvoboj protiv Betisa (28. kolovoza). Već prije toga bilo je jasno da se neće moći odazvati pozivu izbornika Zlatka Dalića. U tom kontekstu jedinim otvorenim pitanjem ostala je mogućnost da se Modrić priključi reprezentaciji za dvoboj sa Slovencima idućeg utorka. Je li to realno očekivati?

Pretraga MR-om kojom se krajem prošlog tjedna provjeravalo stanje ozljede ukazala je na poboljšanje, ali mišić aduktora još uvijek nije potpuno zarastao. To znači da Modrić neće biti u punom treningu do kraja ovog tjedna, a vjerojatno je da bi mogao biti podvrgnut maksimalnom naporu od idućeg ponedjeljka. Ima li smisla uključivati kapetana Vatrenih dan prije utakmice sa Slovenijom? Nama se, barem danas, to čini nelogično. Modrić još gaji nadu, ali realno gledano, potpuni oporavak uslijedit će idućeg tjedna. Riskirati obnovu rupture ranim ulaskom u natjecateljsku utakmicu moglo imati dugoročnije posljedice.

Luka Modrić uskoro ulazi u 37. godinu i iako je fizički u odličnom stanju, treba biti vrlo pažljiv s opterećenjima. Ova ozljeda mu se dogodila na početku sezone, dakle nakon odmora, priprema i samo jedne utakmice. Znači nije problem umora (aduktori se često “pobune” zbog zamora) i kao takva ta je ozljeda dobra opomena da se mora dozirati u nastupima.

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
18. srpanj 2025 11:43