FRANCESCO SCACCIANOCE Nurphoto Via Afp
SERIE A

Fiorentina kod kuće pogotkom Piąteka svladala ranjenu Atalantu, Gasperini završio na tribini

Piše: HinaObjavljeno: 20. veljača 2022. 15:06

U derbiju 26. kola Talijanske lige Fiorentina je u Firenci svladala Atalantu s 1-0 i probila se na sedmo mjesto.

Gol vrijedan pobjede za Viole dao je Poljak Piątek u 56. minuti na asitenciju Gonzaleza. Gosti su bili znatno oslabljeni bez Josipa Iličića, Duvana Zapate, Luisa Muriela, Josea Luisa Palomina i Alekseja Mirančuka

Atalanti je u 64. minuti VAR poništio gol zbog zaleđa, a prosvjedi zbog poništenja pogotka Malinovskog koštali su isključenja trenera Atalante Giana Piera Gasperinija.

Marijo Pašalić je ušao u igru kod gostiju u 68. minuti.

Fiorentina je s 42 boda preskočila Romu na sedmom mjestu, a Atalanta je ostala peta s 44 boda.

U susretu dva kluba koji se bore za ostanak u prvoj talijanskoj nogometnoj ligi Venezia i Genoa su igrale 1-1 (1-1). Domaće je u vodstvo doveo Henry (13), a poravnao je Ekuban (30).

Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou koja je i nakon 26 odigranih kola ostala na jednoj pobjedi te je pretposljednja, 19. sa 16 bodova, šest manje od 17. Venezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Serie A.

19. travanj 2024 22:51