Krzysztof Piatek

FRANCESCO SCACCIANOCE Nurphoto Via Afp
GOLIJADA U ŠPANJOLSKOJ

Fiorentina tek u posljednjim minutama srušila Speziju, Mallorca u sjajnoj utakmici pobijedila Athletic Bilbao

U 2022. godini ovo je bio tek drugi poraz Athletica, nakon pada u finalu španjolskog Superkupa
Piše: HinaObjavljeno: 14. veljača 2022. 22:49

U posljednjem susretu 25. kola talijanske Serie A Fiorentina je u gostima pobijedila Speziju s 2:1 pogotkom Amrabata u 89. minuti.

Poljak Krzysztof Piatek već je u 16. minuti imao savršenu priliku za goste, ali nije realizirao jedanaestarac. No, iskupio se Poljak za taj promašaj još u prvom poluvremenu te je u 42. minuti zabio za vodstvo Fiorentine.

U 74. minuti je uslijedilo izjednačenje. Agudelo je ukrao loptu na sredini travnjaka te je potom sam istrčao sve do suparničkih vrata kada je plasirao loptu u gostujuću mrežu za izjednačenje.

U završnici je opet Fiorentina pritisnula. Prvo je Biraghi u 87. pogodio okvir vrata, dok je u 89. minuti Marokanac Amrabat zabio za slavlje Fiorentine od 2-1.

Cijelu utakmicu za Speziju je odigrao hrvatski nogometaš Martin Erlić.

Unatoč pobjedi Fiorentina je ostala na osmom mjestu, dok je Spezia petnaesta.

Serie A, 25. kolo:

Spezia - Fiorentina 1-2 (Agudelo 74 / Piatek 42, Amrabat 89)

La Liga: Mallorca s 3-2 pobijedila Athletic

Nogometaši Mallorce svladali su na domaćem terenu Athletic 3-2 u ogledu 24. kola španjolske La Lige. Tri boda Mallorci je dobio Japanac Kubo golom u 88. minuti.

Na poluvremenu je Mallorca vodila 2-0 zahvaljujući golovima Salva Seville u 22. (jedanaesterac) i Angela u 30. minuti. No, Athletic se uspio vratiti u rezultatski egal unutar samo tri minute drugog poluvremena.

Prvo je Raul Garcia izjednačio u 59., dok je pogodak za 2-2 u 61. minuti postigao Alex Berenguer. No, Mallorca je ipak ostvarila domaću pobjedu i to golom u 88. minuti kada je Japanac Kubo, uz pomoć gostujućeg vratara Unai Simona, zabio za konačnih 3-2.

U kalendarskoj 2022. godini ovo je bio tek drugi poraz Athletica, nakon pada u finalu španjolskog Superkupa od madridskog Reala. Uz ta dva poraza Athletic je upisao dva remija i čak sedam pobjeda.

Athletic je ostao osmi na ljestvici, dok se Mallorca popela na 15. poziciju i drugom pobjedom u nizu malo odmaknula od opasne zone ispadanja.

Primera, 24. kolo:

Mallorca - Atheltic 3-2 (Salva Sevilla 22-11m, Angel 30, Kubo 88 / Raul Garcia 59, Berenguer 61)

18. travanj 2024 02:08