Navigation toggle

Martin Baturina slavi sa suigračima iz Coma

 ANTONIO SAIAI/ZUMA PRESS/PROFIMEDIA Antonio Saiai/zuma Press/profimedia
sjajan dan

Hrvati obasipani hvalospjevima: ‘Kao Del Piero s mađioničarskim trikovima, a Vlašić jedini nešto poduzima‘

Za svoje izdanje protiv Torina Pašalić je u Gazzetti dobio ocjenu 6,5, kao i Nikola Vlašić
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 11. siječanj 2026. 10:56

Hrvatski reprezentativci imali su zapažene uloge u subotnjim utakmicama talijanskog nogometnog prvenstva. Martin Baturina na spektakularan je način postigao svoj prvijenac za Como i osigurao svojoj momčadi bod protiv Bologne (1:1), dok je Mario Pašalić drugim golom na susretu potvrdio pobjedu Atalante protiv Torina (2:0). Nikola Vlašić bio je među boljima u gostujućim redovima u Bergamu.

Talijanski sportski dnevnik Gazzetta dello Sport Baturinu je ocijenio sa 7,5, proglasivši ga najboljim u momčadi iako je, zbrojimo li sučev dodatak, odigrao tek 10 minuta.

‘‘Proučava mađioničarske trikove: razmišlja, pomiče loptu, kreira čaroliju u samim rašljama. Njegov prvi važan pogodak u Italiji.‘‘

image

Martin Baturina

IPA SPORT/ABACA/ABACA PRESS/PROFIMEDIA Ipa Sport/abaca/abaca Press/profimedia

TuttoMercatoWeb također je pohvalio bivšeg veznjaka Dinama:

‘‘Dok Como slavi, Bologna žali. Momčad koju vodi Cesc Fabregas uspjela je izvući bod protiv Bologne zahvaljujući spektakularnom potezu u posljednjim trenucima utakmice, a junak je bio Martin Baturina (22). Hrvatski talent koji je ljetos stigao iz Dinama konačno je pokazao zašto je klub za njega izdvojio ogroman novac", piše spmenuti portal.

Za njegov pogodak u rašlje pišu da je bio u stilu Alessandra del Piera.

‘‘U situaciji jedan na jedan s protivnikom, Baturina je pronašao prostor i majstorski uputio udarac s felšom koji je neobranjivo završio u rašljama, ostavivši vratara Ravagliju bez ikakve šanse‘‘.

Como je Dinamu za Baturinu platio 17 milijuna eura uz dogovorene bonuse koji mogu iznositi do osam milijuna eura.

image

Mario Pašalić pogodak je posvetio nedavno preminulom ocu

SPADA/LAPRESSE/PROFIMEDIA Spada/lapresse/profimedia

Za svoje izdanje protiv Torina Pašalić je u Gazzetti dobio ocjenu 6,5:

"Gol za 2:0 u posljednjoj akciji na utakmici donosi mu dobru ocjenu: samostalan trk preko pola terena."

Istu je ocjenu (6,5) dobio i Nikola Vlašić.

"Dok Atalanta dominira, on je jedan od rijetkih koji se trudi nešto poduzeti. Kako on raste (u igri), raste i Torino. Sjajnim je udarcem natjerao Palladina da strepi."

11. siječanj 2026 11:04