MARCO BERTORELLO Afp
SERIE A

Lukaku i Martinez u derbiju srušili Lazio na San Siru! Inter preskočio gradskog rivala na vrhu tablice

Atalanta se dramatičnom pobjedom kod Cagliarija bodovno poravnala s Napolijem i Lazijom
Piše: HinaObjavljeno: 14. veljača 2021. 22:55

Nogometaši milanskog Intera preuzeli su vrh ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 3-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Lazija u susretu 22. kola.

Inter je veliku prednost ostvario u prvom poluvremenu s dva gola Lukakua. Prvi je postigao u 22. minuti iz kaznenog udarca nakon prekršaja Hoedta na Lautaru, a drugoga u 45. minuti uz podosta sreće jer je jedan klizeći start Brozovića pogodio braniča Lazija pa je lopta stigla idealno na udarac belgijskom napadaču.

Imao je sreće i Lazio u 61. minuti kada je slobodan udarac Milinković-Savića na putu prema golu pogodio Escalantea, promijenio smjer i prevario Handanoviča za 2-1. No, samo tri minute potom Brozović je proigrao Lukakua koji je pretrčao pola terena prije no što je uposlio Lautara koji je pogodio praznu mrežu za 3-1.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitav susret za Inter koji sada ima 50 bodova, jedan više od gradskog rivala MIlana prije njihova međusobnog ogleda u sljedećem kolu.

Inter Milan's Italian coach Antonio Conte (L) reacts after Inter scored their third goal during the Italian Serie A football match Inter Milan vs Lazio Rome on February 14, 2021 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Marco BERTORELLO/AFP)

Lazio je ostao sedmi sa 40 bodova koliko imaju i peti Napoli te šesta Atalanta.

Ranije u nedjelju se Atalanta dramatičnom su se 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Cagliarija bodovno poravnala s Napolijem i Lazijom. Jedini pogodak na utakmici postigao je Muriel u 90. minuti susreta, a domaćini su se u sudačkoj nadoknadi ponadali kako bi ipak mogli do boda kada je dosuđen kazneni udarac za njih. No, nakon intervencije VAR-a glavni sudac Piccinini promijenio je svoju odluku te je ostalo minimalnih 1-0 za Atalantu.

Boško Šutalo igrao je do 62. minute, a Mario Pašalić je odigrao prvo poluvrijeme za Atalantu koja sada ima 40 bodova iz 22 susreta, isti bodovni učinak, ali s po utakmicom manje digranom imaju peti Napoli i sedmi Lazio.

Atalanta's Italian midfielder Matteo Pessina (C) celebrates after scoring his second goal of the Italian Cup semifinal second leg football match Atalanta vs Napoli on February 10, 2021 at the Azzurri d'Italia stadium in Bergamo. (Photo by MIGUEL MEDINA/AFP)
MIGUEL MEDINA Afp

Cagliari, kojemu je ovo bila 14. uzastopna utakmica bez pobjede u Serie A, ostao je u zoni ispadanja, 18. sa 15 bodova, dva manje od 17. Torina.

Zanimljivo je bilo i u Đenovi gdje je Sampdoria svladala Fiorentinu sa 2-1 (1-1). Strijelci za domaće bili su BBalde (31) i Quagliarella (72), dok je uspješan za goste bio Vlahović (37). Sampdoria je sada 10. sa 30 bodova, dok je Fiorentina 16. sa 22.

Roma sa sigurnih 3-0 (2-0) svladala Udinese. Dvostruki strijelac bio je Veretout (5, 25-11m), a konačnih 3-0 postavio je Pedro (90+3). Treća Roma sada ima 43 boda, dok je Udinese 14. sa 24.