Slavlje Fiorentine (arhiva)

ANDREAS SOLARO Afp
SERIE A

Mourinho izgubio vrlo važnu utakmicu u borbi za Europu, Fiorentina slavi veliku pobjedu

Dva kola prije kraja Roma je sa 59 bodova na šestom mjestu na ljestvici koje vodi u Europa ligu
Piše: HinaObjavljeno: 09. svibanj 2022. 23:13

Fiorentina je u ponedjeljak u zadnjoj utakmici 36. kola kod kuće sa 2-0 pobijedila Romu.

Domaća je momčad povela u petoj minuti pogotkom s bijele točke, a strijelac je bio Gonzalez. Na 2-0 je šest minuta kasnije povećao Bonaventura. Do kraja utakmice više nije pao ni jedan gol.

Nakon ove utakmice, dva kola prije kraja Roma je sa 59 bodova na šestom mjestu na ljestvici koje vodi u Europa ligu, a Fiorentina ima isti broj bodova na sedmom mjestu koje vodi u doigravanje za Konferencijsku ligu. Na osmom je mjestu Atalanta s također 59 bodova.

Roma 25. svibnja igra u finalu Konferencijske lige protiv Feyenoorda i ako pobijedi plasirat će se izravno u Europa ligu bez obzira na plasman na ljestvici.

20. travanj 2024 01:08