Liverpool je bio uvjerljiv protiv Manchester Uniteda

PAUL GREENWOOD/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Paul Greenwood/Shutterstock Editorial/Profimedia
KAKVA RAPSODIJA ‘REDSA‘

Fantastičnu utakmicu odigrali su nogometaši Liverpoola pred svojim navijačima na Anfieldu.
Piše: SNObjavljeno: 19. travanj 2022. 22:55

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED 4:0 (Diaz 5', Salah 22', 85' Mane 68')

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho (od 86. Milner), Thiago (od 80. Keita), Henderson; Salah, Diaz (od 70. Jota), Mane

Manchester United: De Gea; Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Jones (od 46. Sancho), Dalot, Matić, Pogba (od 10' Lingard), Fernandes, Rashford, Elanga (od 84. Mejbri)

Nogometaši Liverpoola izbili su na vrh ljestvice Premier lige zahvaljujući uvjerljivoj 4-0 (2-0) domaćoj pobjedi protiv svog velikog rivala Manchester Uniteda u zaostaloj utakmici igranoj u utorak.

Liverpool je poveo na samom otvaranju utakmice golom Luisa Diaza (5'), na 2-0 povisio je Salah (22'), da bi u nastavku mrežu gostiju pogodili još Mane (68') te drugi put Salah (85').

Gol Diaza pogledajte OVDJE.

U dva ovosezonska prvenstvena susreta Liverpool je Manchester Unitedu postigao čak devet golova pritom ne primivši niti jedan, u listopadu je na Old Traffordu bilo čak 5-0.

Prvi gol Salaha pogledajte OVDJE.

Vodeći Liverpool sada ima 76 bodova, dva više uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja koji će u srijedu ugostiti Brighton and Hove Albion.

Drugi gol Salaha pogledajte OVDJE.

Manchester United je, pak, pao za jednom mjesto, sada je šesti sa 54 boda, ali i slabijom razlikom pogodaka od petog Arsenala koji je i odigrao dvije utakmice manje.

20. Norwich City 32 5 6 21 22-66 21

INTER - MILAN 3:0 (Martinez 4', 40', Gosend 82')

Inter: Handanovič; Škriniar, De Vrij, Bastoni (od 79. D'Ambrosio); Darmian, Barella, Brozović, Calhanoglu (od 73. Vidal), Perišić (od 79. Gosens); Correa (od 70. Sanchez), Martinez (od 70. Džeko)

Milan: Maignan; Calabria (od 73. Gabbia), Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer (od 73. Krunić), Tonali (od 46. Diaz); Saelemaekers (od 46. Messias), Kessié, Leao (od 86. Lazetić); Giroud

Izvještaj s utakmice Inter - Milan pročitajte OVDJE.

Gotove su utakmice. Velike, zaslužene pobjede Liverpoola i Intera.

85' LIVERPOOL VODI 4:0! Strijelac je opet Salah koji je postigao svoj drugi gol na utakmici

82' INTER VODI 3:0! Vidal je odlično izbacio Brozovića na desnoj strani, on vratio loptu u sredinu gdje je bio Gosens koji je zabio za 3:0!

Pogodak Gosensa pogledajte OVDJE.

79' Izašao je Ivan Perišić, a umjesto njega je ušao Gosens.

70' Izašao je junak Intera, Lautaro Martinez koji je postigao dva gola. Umjesto njega u igru je ušao Edin Džeko

Laurator Martinez protiv Milana

SODA SCORE

68' LIVERPOOL VODI 3:0! Izgledalo je kao da je Manchester United barem malo uspostavio kontrolu, a onda je 'sijevnula' kontra Liverpoola koju je efektnim udarcem s 11-12 metara završio Mane

Poništen gol za Milan. Nakon kornera s lijeve strane sjajnim je udarcem Bennacer smjestio loptu iza Handanoviča za 2:1, ali je VAR signalizirao zaleđe Kalulua koji je prilikom udarca Bennacera bio najbliži slovenskom vrataru

64' Dva su se igrača Manchester Uniteda našla sami ispred Alissona, ali je brazilski golman bio siguran kod oba udarca. Pomoćni sudac je naknadno podigao zastavicu signalizirajući zaleđe, ali dojam je da ga nije bilo

Cijeli napad Manchester Uniteda pogledajte OVDJE.

55' Zabilježimo da je Manchester United opucao i to odmah u okvir gola. No, Sanchov udarac nije predstavljao problem za Alissona

46' Počela su druga poluvremena. Sancho je ušao umjesto Jonesa u redovima Manchester Uniteda, a Diaz i Messias su ušli umjesto Tonalija i Saelemaekersa kod Milana. Liverpool i Inter nisu imali potrebu mijenjati

Gotova su prva poluvremena utakmica. Domaćini imaju zasluženo vodstvo, identičnih 2:0 je na Anfieldu i Giuseppe Meazzi. Posebno je dojmljiva rapsodija Liverpoola koji nije dozvolio niti jedan udarac igračima Manchester Uniteda

Statistika iz prvog poluvremena utakmice Liverpool - Manchester United

SOFA SCORE

40' INTER VODI 2:0! Opet je Martinez strijelac, a Argentinac je još jednom koliko je opasan strijelac. Lijepu loptu dobio je od Corree, Martinez je sjajno istrčao ispred Maignana i laganim udarcem ga prevario za 2:0. Veliku je ulogu u ovom golu imao Ivan Perišić koji nije sudjelovao u napadačkoj akciji, ali je pred samim golom svoje momčadi neposredno prije akcije za gol odlično uklizao ispred Kessieja i spasio svoju momčad.

Fantastičnu reakciju Perišića pogledajte OVDJE.

Gol Martineza pogledajte OVDJE.

30' Milan je imao najveću priliku do sada. Saelemaekers je sjajno potegao malo izvan šesnaesterca, ali je Handanovič siguran na golu

30' Nije lako navijačima Manchester Uniteda gledati ovu utakmicu. Gledaju potpunu dominaciju domaćina koji osim 2:0 ima 77% posjed lopte, a Manchester United u prvih pola sata nije uputio nikakav, ali baš nikakav udarac. Ni u okvir gola, ni van njega, niti u blok.

Igrači Manchester Uniteda nisu pokazali ništa na otvaranju utakmice

OLI SCARFF Afp

22' LIVERPOOL VODI 2:0. Nekoliko minuta trajala je akcija Liverpoola, a onda je Mane sjajnim pasom izbacio Salaha samog ispred De Gee, a on to ne griješi. Zasluženo vodstvo Liverpoola koji potpuno dominira u ovoj utakmici

Gol Salaha pogledajte OVDJE.

15' Odigrano je po 15 minuta u obje utakmice. Rani golovi su obilježili oba susreta, a zanimljivo je da ni Manchester United ni Milan nisu imali niti jedan udarac u ovom dijelu utakmice.

10' Rana izmjena kod Manchester Uniteda. Izašao je ozliješeni Pogba, ušao Lingard

7' Sjajna scena na Anfieldu u sedmoj minuti utakmice. Cijeli stadion je aplauzom dao podršku Cristianu Ronaldu koji je objavio kako je ostao bez novorođenog sina

Prekrasan trenutak s Anfielda pogledajte OVDJE.

4' 1:0 VODI INTER! Gotovo u isto vrijeme pali su golovi u Liverpoolu i Interu. Martinez je lijepim udarcem doveo Inter u vodstvo. Akcija je počela na lijevoj strani, a Martinez ju je prenio Darmianu na desnom boku. On mu je vratio u sredinu terena, a Martinez je sjajnim volejem smjestio u gol

Martinez postiže gol za 1:0

MIGUEL MEDINA Afp

5' 1:0 VODI LIVERPOOL! Brzu akciju odigrali su domaćini, a na asistenciju Salaga precizan je bio Diaz.

1' Počele su utakmice u Liverpoolu i Milanu. Talijanski derbi minutu kasnije