
Bilo je za očekivati da će nakon dolaska Gonzala Garcie krenuti intenzivnija događanja po pitanju dolazaka. Urugvajac zna da mu je momčadi potreban remont i to ozbiljan. To zna i cijelo nogometno tržište. Hajduk je veliki klub, teško je nekada i vizualizirati njegovu veličinu, a stoga je jasno i očekivano da se nude brojna imena, i nuđena su i nudit će se. Ali, u poljudskim dvorima su jedino relevantne želje novog trenera. A on ih itekako ima i nije došao nespreman. Po tom su pitanju poduzeti posljednjih dana neki ozbiljniji koraci.
Prvi smo, još pred nekoliko tjedana donijeli informaciju kako je Adrion Pajaziti Garcijina velika želja, a samim time i meta Hajduka. Ta je priča u međuvremenu dobila nekoliko zapleta, a pred koji dan je, čini se, dobila rasplet. Albanski veznjak izabrao je Bijele i uskoro bi trebao postati novi igrač Hajduka i tako je ispunjena prva želja novog trenera Bijelih.
Isto tako, pretpostavili smo da bi u nekim projekcijama Garcia mogao posegnuti za igračima s kojima je već surađivao. U Istri je njegov čovjek od povjerenja bio čuvar mreže Lovro Majkić. I tu dolazimo do pitanja vratara koje je trenutno najaktualnije na Poljudu. Bijeli su netom po završetku sezone sve dogovorili s Ivanom Banićem, vratarom kojemu je istekao ugovor s Goricom pa je na Poljud trebao doći kao slobodan igrač. Taj je posao navodno dogovoren, ali Banić još nije predstavljen kao novi igrač Hajduka. Ne samo što nije predstavljen, nego je pitanje hoće li tome uopće biti tako. On je, naime, zamišljen kao podrška mladom Toniju Siliću koji je trebao biti jedinica Bijelih na početku nove sezone. Banić je prihvatio takvu ulogu i ide mu se na Poljud.
No, trenutna vratarska križaljka poprimila je nove konture. Naime, od početka je bilo poznato da je velika, možda i najveća želja uz Pajazitija baš Lovro Majkić. On je pod Urugvajcem na Drosini branio najbolje i isprofilirao se u ponajboljeg vratara lige. U tu kategoriju definitivno spada i Ivan Banić koji je sezonama na vratima turopoljskog prvoligaša pokazivao klasu. Priča je sljedeća: Hajduk je navodno sve dogovorio s Banićem, ali Majkić je Garcijina najozbiljnija želja, a kao takav je, logično, preuzeo vodeću poziciju u toj utrci. Novi trener Bijelih je navodno jasno iskomunicirao ljudima u klubu kako bi htio da mu prvi vratar bude baš Lovro Majkić kojega poznaje, žargonski rečeno, "u dušu". Mnogi se pitaju kako bi uopće Hajduk došao do vratara Istre obzirom da je nedavno produžio ugovor do 2027. godine pa bi to moglo komplicirati priču. Ipak, u njoj kako se da čuti, postoji "caka" po kojoj Majkić u ugovoru ima izlaznu klauzulu od 200 000 eura pa bi Bijele toliko trebao koštati taj posao.
Tako je Banić ni kriv ni dužan otišao u drugi plan jer valja Garciji ispuniti želju. Tu priču valja ispratiti, dug je još prijelazni rok, odnosno tek je u svojim začecima. No, isto tako je vrlo jasno kako je Majkić Garcijina želja i pik za vrata Hajduka, iako na raspolaganju trenutno ima Lučića i Silića. Recimo, na predstavljanju je po tom pitanju kazao da poznaje dvojac vratara, ali da će vidjeti narednih tjedana kakva će biti situacija i kako će se stvari razvijati. Za to vrijeme niti Banić ne miruje. On bi rado volio na Poljud, ali je u međuvremenu dobio neke ponude. Spominje se glasno kako bi ga upravo Istra voljela vidjeti u svojim redovima, također kao iskusno i provjereno rješenje. Čini se da smo po pitanju Hajduka dobili novu otvorenu priču koja je dobila zaplet, a čeka se rasplet. Banić i Majkić uopće ne zvuče kao loši kandidati za poziciju koja je Garciji vrlo važna, a uloge su se zamijenile. Iako se činilo kako je dolazak bivšeg vratara Gorice riješena stvar, u drugi plan poslao ga je konkurent koji s Istrom ima ugovor, ali i povoljnu izlaznu klauzulu. Valja vidjeti hoće li ju Bijeli iskoristiti i što će na to reći Istra.
Svakako, Majkić je u fokusu, kroz sve ove sezone dokazao je klasu i sigurno bi bio temelj jakog Garcijinog Hajduka. On je uz Pajazitija Garcijina velika želja. Jedna bi mu uskoro trebala biti ispunjena, a uopće ne bi bilo čudno kada bi tako bilo i s drugom.
Komentari (2)