Navigation toggle
 Vojko Bašić / Cropix
KAZNE KAO NA TRACI

Vlajčević najviše kazni uručio Hajduku: Splićani platili više nego Dinamo i Rijeka zajedno!

Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 14. studeni 2015. 10:15

Čak i ako niste znali, bez problema ste mogli pretpostaviti. Uvjerljivo najkažnjavaniji klub nakon odigranih 16 kola prvenstva je splitski Hajduk, pišu http://sportske.jutarnji.hr/. Disciplinski sudac Prve HNL Krešimir Vlajčević klubu s Poljuda zbog izgreda u ovom prvenstvu klub s Poljuda kaznio je s ukupno 203.000 kuna. Kad tome pridodamo 15.000 kuna koliko su Hajdukovi igrači pojedinačno kažnjeni zbog crvenih kartona, pa i kazne koje je odrezao disciplinski sudac HNS-a Saša Pavličić-Bekić, dolazimo do svote od 243.000 kuna.

Pavličić-Bekić kaznio je Ljubu Pavasovića-Viskovića, predsjednika Nadzornog odbora Hajduka sa 5.000 kuna zbog izjava u novinama na račun Ivan Bebeka, suca utakmice Slaven Belupo - Hajduk, a splitski klub morao je platiti i 20.000 kuna zbog skandiranja “Mamiću, Srbine, čakija ti ne gine” svojih navijača na kup-utakmici u Novoj Gradiški kod Sloge.

- Naravno da klubovi uredno plaćaju kazne, pa što bi trebali? Nitko nije kažnjen bezveze. Vidim da se iz Hajduka sada nešto ljute, a svjesni su da su sve kazne zaslužene. Samo još Torcida radi bakljade, toga više u Hrvatskoj nema, čak je i Armada odustala. Onda čitaju izvještaje Hrvatskog helsinškog odbora, što je nešto drugo, ti ljudi bilježe svaki pa i pojedinačni uzvik. Ne mogu klubovi odgovarati za pojedinačno ponašanje gledatelja, ali za organizirane skupine navijača, to da. U tome je razlika - kaže Josip Brezni, povjerenik za natjecanje Prve HNL.

Ostatak analize pročitajte u tiskanom izdanju SN!

18. prosinac 2025 15:01