REUTERS/Albert Gea
PSG UVJERLJIVO DO POBJEDE

PRAVA POSLASTICA NA NOU CAMPU, GOLOVI PADALI KAO NA TRACI I NE ZNA SE KOJI JE LJEPŠI Golijada Barcelone bez Messija i Suareza, briljirao Griezmann

Bez ozlijeđenih Lea Messija i Luisa Suareza, te sa Ivanom Rakitićem na klupi nogometaši Barcelone, koji su u prvom kolu izgubili 0-1 od Athletic u Bilbaou, u nedjelju su na Camp Nou svladali Betis s 5:2.
Piše: Vedran FilipovićObjavljeno: 26. kolovoz 2019. 01:05

Barcelona nije imala problema kod kuće kao Real u subotu (1:1 protiv Valladolida), premda se od 15. minute našla u zaostatku (Fekir) dok su se Suarez i Messi s ozljedama lista na tribinama Nou Campa igrali s podmlatkom.

Nije startao igrao ni Rakitić, hrvatskom veznjaku ovo je druga uzastopna utakmica koju počinje s klupe što se posljednji put dogodilo u siječnju 2017-e. Frenkie de Jong uzeo mu je poziciju, a čisto podsjetnika radi, prijelazni rok traje još nekoliko dana... Vrlo brzo je Barca okrenula utakmicu u željenom smjeru, dvaput je Sergi Roberto asistirao Griezmannu (41, 50) nakon čega se Betis raspao, pa su se promptno u strijelce upisali mladi Carles Perez (56) te Jordi Alba (60), kasnije i Vidal (77).

Bili su to prvi pogoci francuskog napadača za kojega su Katalonci Atletico Madridu platili 120 milijuna eura, u odsustvu preostalog dijela programiranog napadačkog terceta, Griezmann je morao ponijeti teret u pobjedi 5:2.

Atletico Madrid ne briljira, ali pobjeđuje: dva kola, dva gola, šest bodova! Diego Simeone kod Leganesa je u napadu upario Joaa Felixa i Alvara Moratu, no pobjedu je donio Španjolac Vitolo koji je nakon sat vremena ušao umjesto lijevog beka Marija Hermosa.

Najzaslužniji za pogodak upravo je 120 milijuna eura plaćeni Portugalac, Felix je na desnoj strani na sebe navukao četvoricu domaćih igrača, pa poslužio Vitola koji je iz 16-erca pogodio suprotan kut Sorianove mreže. Leganes je imao više udaraca (9-6), no takve trivijalnosti nikad nisu zabrinjavale Diega Simeonea...

U ostalim utakmicama Mallorca je kod kuće uz 71 minutu Ante Budimira izgubila od Sociedada (Odegaard) dok su Alaves i Espanyol podijelili bodove najnepopularnijim nogometnim rezultatom (0:0).

Francuska: Uvjerljivi PSG, Rennes i dalje stopostotan

Francuski prvak Paris SG u susretu je 3. kola nove sezone ostvario drugu pobjedu svladavši na svom Parku prinčeva Toulouse sa 4-0 (0-0).

Sva četiri pogotka Parižani su postigli u drugom poluvremenu, dvostruki strijelac bio je Choupo-Moting (50, 75), a jedan pogodak su dodali Goncalves (55) i Marquinhos (83).

PSG je sada treći na ljestvici sa šest bodova, koliko imaju i drugi Lyon te četvrta Nice i peti Angers, dok je Toulouse 12. s četiri boda.

Na vrhu je Rennes koji je i dalje stopostotan nakon 2-0 (1-0) pobjede na gostovanju kod Strasbourga. Pogotke su postigli Grenier (16) i Niang (54).

Ranije u nedjelju je Monaco i u trećoj prvenstvenoj utakmici ostao sa igračem manje, što ga je skupo koštalo jer je na domaćem terenu prokockao vodstvo 2-0 protiv Nimesa. Monaco je do prednosti 2-0 stigao pogocima Islama Slimanija (39) i Ben Yeddera (45+1). No, u 55. minuti je isključen brazilski stoper Jemerson i Nimes je iskoristio brojčanu prednost, te je golovima Philippoteauxa (70) i Denkeyja (82) izborio remi 2-2 u trećem kolu francuskog prvenstva. Hrvatski golman Danijel Subašić, za kojeg se u medijima nagađa da će napustiti Monaco i karijeru nastaviti u Aziji ili na Bliskom istoku, opet nije bio u sastavu Monaca.

I za Monaco i za Nimes je ovo prvi bod u novoj sezoni.