REUTERS
NESPORTSKI POTEZ TJEDNA

PRESTRAŠNO! OTKRIVENO ZBOG KAKVE JE BOLESNE UVREDE VELIKA ZVIJEZDA ISKLJUČENA PROTIV BARCELONE I nakon ovoga se unosio sucu u lice i nije želio izaći

ŠPANJOLSKA Atletico Madrid dugo je odolijevao na Camp Nouu bez isključenog španjolskog Brazilca Diega Coste, ali je pao u završnici u samo dvije minute
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. travanj 2019. 12:12

Odlični slovenski vratar Jan Oblak držao je Atletico iznad površine sve do 85. minute, a onda je Barcelona u samo dvije minute golovima Suareza i Messija dohvatila 2:0 pobjedu u derbiju i približila se na korak do potvrde osvajanja naslova. Barcelona, naime, sad ima 11 bodova više od Atletica sedam kola prije kraja prvenstvene utrke.

Ključni trenutak zbio se u 28. minuti, kad je zbog nesportskog ponašanja bio isključen Diego Costa. A do tog isključenja gledali smo vrlo dobar nogomet, šansu Diega Coste (9. minuta) i vratnicu Jordija Albe (14). Igra se rasplamsavala, a onda je Diego Costa napravio veliku glupost u 28. minuti. Na jednu su loptu, naime, uklizali Arthur i Costa, napadač Atletica smatrao je da je bio zaustavljen prekršajem, no sudac Jesus Gil Manzano samo je odmahnuo rukom. Eksplozivni Costa pojurio je prema sucu i izvrijeđao ga, a arbitar je ekspresno izvadio crveni karton i potjerao Costu u svlačionicu. Costa se i dalje unosio sucu u lice i tek kad ga je Piquet zagrlio, otišao je van.

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v Atletico Madrid - Camp Nou, Barcelona, Spain - April 6, 2019   Atletico Madrid's Diego Costa clashes with Barcelona's Gerard Pique after being sent off             REUTERS/Albert Gea
REUTERS

Nije se pripremio

Diego Costa očito nije bio nimalo pripremljen za ovu utakmicu. Da se pripremao, znao bi da je sudac Manzano u dosadašnje 133 prvenstvene utakmice pokazao čak 780 žutih kartona, 13 izravnih crvenih, a u 20 navrata isključivao je igrače zbog dva žuta kartona, dosudivši i 48 kaznenih udaraca! Očito je riječ o sucu s ‘nultom tolerancijom’, no Diego Costa nije pročitao njegov životopis i nije ‘zaključao’ svoj bezobrazni jezik. A prema navodima lista El Mundo Deportivo, Costa je Manzanu rekao “poserem ti se na majku koja te rodila”! Strašno...

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v Atletico Madrid - Camp Nou, Barcelona, Spain - April 6, 2019   Atletico Madrid's Diego Costa is shown a red card by referee Jesus Gil Manzano              REUTERS/Albert Gea
REUTERS

U nastavku je vratar Jan Oblak iskazao sjajnu formu obranivši zicer Suareza (62), te udarce Messija i Malcoma (69), no ni Oblak nije bio svemoguć. Najprije ga je, udarcem sa 20-ak metara, svladao Suarez u 85. minuti, a minutu potom Messi se u protunapadu poigrao s gostujućom obranom i drugi put je zatresao Atleticovu mrežu za konačnih 2:0.

Trener Barcelone Ernesto Valverde nije nakon utakmice želio komentirati Costino islključenje, istaknuo je samo pozitivne stvari.

"Ovo su bila tri ključna boda za nas, ali moramo nastaviti u istom ritmu. Svi su prije utakmice govorili o njenoj važnosti i mi smo sada zaista dosta bliže naslovu prvaka. Međutim, u igri je i dalje 21 bod i na nama je da osvojimo krunu. U srijedu nas čeka utakmica Lige prvaka protiv Manchester Uniteda, i to je utakmica u kojoj se svi nadamo pravom rezultatu. Moramo koristiti cijelu momčad jer naa nakon toga čekaju tre utakmice u prvenstvu, to je naša stvarnost. Moramo se boriti na tri fronta jer, realno, mi još ništa nismo osvojili ove sezone", zaključio je španjolski trener.

19. travanj 2024 04:17