Lena Stojković

DALSTAEKWONDO
SPLITSKO ZLATO

Lena je svjetska prvakinja! Hrvatica izvela neviđeni podvig i ispisala povijest sporta

Nitko u povijesti nije dvaput zaredom osvajao svjetsko i europsko zlato. Lena je čudo...
Piše: Dean Bauer, SNObjavljeno: 02. lipanj 2023. 17:07

Lena Stojković je svjetska prvakinja u taekwondou! U finalu kategorije do 46 kilograma u azerbajdžanskom glavnom gradu Bakuu pobijedila je Tajlanđanku Kamonchanok Seeken s 2:1! Po rundama bilo je 4:14, 12:11 i 6:4. Da, nije najbolje krenulo, u prvoj rundi imala je veliki zaostatak, ali se onda u naredne dvije vratila i trijumfalno završila posao.

Mlada članica splitskog Marjana, 21 godišnjakinja, djevojka koja je prije šest mjeseci u Guadalajari osvojila naslov svjetske prvakinje, a ujedno je i europska i to dvostruka uzastopna prvakinja Starog kontinenta, uzela je novo zlato, ovoga puta ono najjače, na svjetskoj sceni.

Lena Stojković (do 46 kg) je u Bakuu na putu do trona pobijedila redom - Twishu Kakadiya iz Indije 2-0 (13:5, 15:5), zatim Rukiye Yildirim iz Turske 2-0 (13:9, 16:3), a najteži posao dosad je imala u četvrtfinalu u kojem je svladala Kazahstanku Ritu Bakiševu 2-1 (3:4, 9:3, 8:7). Za polufinale smo naveli, "žašamarala" je Japanku Okamoto. A onda je sredila i Tajlanđanku Seeken.

Ovo je inače 110. medalja na "velikim" natjecanjima za splitski Marjan. No, nije to sve. Jer, danas se dogodila i povijest taekwondoa. Lena Stojković je dvaput uzastopce prvakinja Europe, ali i Svijeta. Čudo iz Marjanove akademije!

06. svibanj 2024 06:40