REUTERS
OLIMPIJSKE IGRE

KOREJKAMA ZLATO, NIZOZEMKE IZ B FINALA DO BRONCE U ŠTEFETI Korejke u taktičkoj utrci u ludoj završnici zasjele na čelo i obranile naslov

Piše: HinaObjavljeno: 20. veljača 2018. 14:55

Korejske brze klizačice na kratkoj stazi osvojile su naslov olimpijskih pobjednica u štafeti na 3000 metara pobjedom u A finalu, koje je obilježeno kaznama za drugoplasirane Kineskinje i četvrtoplasirane Kanađanke, pa su do srebra stigle Talijanke, a do bronce Nizozemke, najbrže u B finalu u kojem su postavile i novi svjetski rekord (4:03.471).

Korejke su u taktičkoj utrci A finala sve do tri kruga prije cilja bile na trećem mjestu, da bi potom zasjele na čelo i obranile naslov osvojen u Sočiju. Od osam održanih natjecanja u štafeti na olimpijskim igrama korejske klizačice bile su najbrže šest puta, dok su po jednom zlata osvojile štafete Kanade i Kine.

Iz štafete koja je osvojila zlato prije četiri godine u Sočiju, na Igrama u Pjongčangu nastupile su Suk-hee Shim i A-lang Kim, dok su nove članice Min-jeong Choi, Ye-jin Kim te Yu-bin Lee, koja je nastupila samo u kvalifikacijama.

Ovo je treće zlato i ukupno četvrto odličje na kratkoj stazi za korejsku reprezentaciju na Igrama u Pjongčangu.