CROPIX
DRAMA U SKUPINI II

NEMA KRAJA LUDIM OBRATIMA NA EURU U HRVATSKOJ Makedonci u šoku: Imali su veliku prednost, a onda im je sve nade u zadnjoj sekundi uništio - Mrkva!

Piše: HinaObjavljeno: 23. siječanj 2018. 23:30

Reprezentacije Slovenije i Češke upisale su pobjede u susretima 4. kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva ostavši u igri za plasman u polufinale.

Slovenija je u prvom susretu u Varaždinu pobijedila Španjolsku 31-26 (13-12), dok su Česi nakon velike drame pobijedili Makedoniju 25-24 (13-11).

Česi su stigli do važne pobjede nakon što je Tomas Mrkva obranio sedmerac Dejanu Manaskovu nakon isteka 60. minute. Ruski suci su sedmerac dosudili nakon pregleda video zapisa, a Manaskov je propustio priliku izboriti remi i tako ostaviti Makedonce u igri za polufinale.

Bila je to utakmica u kojoj je Makedonija vodila veći dio utakmice. Makedonci su u drugom poluvremenu u tri navrata imali četiri gola viška (17-12, 18-13, 19-14), a u 42. minuti i najvećih +5 (20-15). Ipak, Česi su u 53. minuti uspjeli izjednačiti na 22-22, a tri minute prije kraja stići i do prvog vodstva na utakmici (24-23). Minutu i pol prije kraja poveli su 25-24 i uspjeli obraniti prednost.

Makedonci će imati za čime žaliti jer su u posljednje četiri minute promašili dva sedmerca. Kod rezultata 23-23 neprecizan je bio Kiril Lazarov, a na kraju utakmice i Manaskov.

Čehe su do pobjede predvodili Pavel Horak s osam golova, te Stanislav Kasparek sa šest golova, dok su kod Makedonaca najefikasniji bili Filip Taleski s pet, te Martin Velkovski, Filip Mirkulovski i Stojanče Stoilov sa po četiri gola.

U drugom susretu Slovenija je fantastičnom igrom u drugom poluvremenu pobijedila Španjolsku izborivši prvu pobjedu protiv španjolske vrste na velikim natjecanjima. U dosadašnjih 12 međusobnih susreta na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima Španjolska je upisala 11 pobjeda uz jedan remi.

Na odmor se otišlo s minimalnim slovenskim vodstvom 13-12, a u nastavku su odabranici Veselina Vujovića odigrali fantastično. Nakon pet minuta igre imali su tri gola viška (18-15), u 37. minuti vodili su s pet golova prednosti (20-15), a u 45. minuti su imali ogromnih +7 (25-18).

Španjolska je pet minuta prije kraja uspjela smanjiti na minus tri (28-25), ali više od toga nije išlo. Sloveniju su do pobjede predvodili Gašper Marguč s pet, te Blaž Blagotinšek i Borut Mačkovšek sa po četiri gola, dok su vratari Urh Kastelic (12) i Matevž Skok (3) imali ukupno 15 obrana. U španjolskim redovima najefikasniji su bili Ferran Sole sa šest i Adrian Figueras sa četiri gola.

Uoči posljednjeg kola vodi Danska sa šest bodova, Španjolska, Njemačka i Češka imaju po četiri boda, a Slovenija i Makedonija po tri boda.

U zadnjem kolu u srijedu sastaju se Slovenija - Češka, Makedonija - Danska, te Njemačka - Španjolska.

Slovenija - Španjolska 31-26 (13-12)

Makedonija - Češka 24-25 (13-11)