ELSA Afp
NHL LIGA

Boston slavio u u Washingtonu, Brad Marchand junak nakon samo 39 sekundi produžetka

Piše: HinaObjavljeno: 18. svibanj 2021. 10:08

Hokejaši Bostona svladali su Washington s 4-3 u produžetku druge utakmice prvog kruga doigravanja za prvaka sjevernoameričke Nacionalne hokejaške lige (NHL), koja je odigrana u američkom glavnom gradu.

Pobjedu Bruinsima donio je Brad Marchand pogotkom nakon samo 39 sekundi igre u produžetku, pa je Boston izjednačio rezultat u seriji na 1-1 uoči dva dvoboja u TD Gardenu.

Boston je dvaput vodio u prvoj trećini (1-0, 2-1), golovima Jakea DeBruska (6) i Patricea Bergerona (10), a Capitalsi su se dvaput vraćali pogocima T. J. Oshiea (7) i Garneta Hathawaya (17), a isti je igrač u 48. minuti donio Washingtonu prvo vodstvo (3-2) na utakmici. Izjednačujući pogodak za 3-3 postigao je Taylor Hall 2:49 minuta prije kraja osnovnog dijela dvoboja.

Vratar Bostona Tukka Rask imao je 36 obrana, a Craig Anderson je obranio 44 udarca igrača Bruinsa.

U Centralnoj diviziji su prvu utakmicu prvog kruga odigrali Carolina i Nashville, a domaća je momčad slavila s uvjerljivih 5-2, iako su je uoči zadnje trećine rezultat bio 2-2. Za Hurricanese je dva pogotka postigao Jordan Staal (25, 48), a po jednom su se u strijelce upisali Teuvo Teravainen (14), Nino Niederreiter (43) i Andrej Svečnikov (59). Pogotke za Predatorse postigli su Filip Forsberg (13) i Erik Haula (29).

U Zapadnoj diviziji je do vodstva u prvom krugu došao Colorado pobjedom nad St. Louisom 4-1 u dvoboju odigranom u Denveru. I u ovoj je utakmici pobjednik odlučen u trećoj trećini, nakon što su obje momčadi postigle po jedan pogodak u prvih 40 minuta.

Poveli su domaćini pogotkom Calea Makara (16), a izjednačio je Jordan Kyrou (17). Pobjedu Avalancheu donijeli su Nathan MacKinnon (41, 60) i Gabriel Landeskog (49). Gostujući vratar Jordan Binnington imao je čak 46 obrana, ali nije uspio spriječiti poraz Bluesa.

25. travanj 2024 02:31