Navigation toggle
 ANNE-CHRISTINE POUJOULAT Afp

Dauphine: Evenepoelu kronometar i ukupno vodstvo

Belgijski, olimpijski i svjetski prvak u kronometru dominirao je na stazi od 17.4 km
Piše: HinaObjavljeno: 11. lipanj 2025. 18:17

Remco Evenepoel, najbolji svjetski biciklist za vožnu na kronometar, pobijedio je u kronometarskoj utrci četvrte etape utrke Critérium du Dauphiné, dominirajući nad Jonasom Vingegaardom i posebno Tadejom Pogačarom u srijedu u francuskom Saint-Pérayu.

Belgijski, olimpijski i svjetski prvak u kronometru dominirao je na stazi od 17.4 km, pobijedivši s 21 sekundom ispred Danca Jonasa Vingegaarda i 49 sekundi ispred Slovenca Tadeja Pogačara.

Evenepoel je tako osigurao žutu majicu vodećeg ovog 77. izdanja, koje će se odlučiti u posljednje tri etape u Alpama koje počinju u petak.

Također je osigurao 1000. pobjedu u povijesti svog tima Soudal Quick-Step od njegovog osnivanja 2003. godine od strane Patricka Lefeverea pod imenom Quick Step-Davitamon.

Evenepoel je tako zauzeo prvo mjesto u generalnom plasmanu u kojem ima četiri sekunde prednosti ispred Nijemca Floriana Lipowitza (Red Bull-BORA-hansgrohe) i devet sekundi ispred Španjolca Ivana Romea.

Vingegaard zaostaje 14 sekundi na petom mjestu, dok Pogačar zaostaje 38 sekundi na osmom mjestu, ali ostaje u igri za ukupnu pobjedu prije zahtjevnog kraja utrke.

Komentari (0)

Učitavanje komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
11. lipanj 2025 18:18