BICIKLIZAM

Hat-trick Ganne na Giru, Almeida još malo napumpao prednost u ukupnom poretku

Akutalni svjetski prvak osvojio subotnju 14. etapu voženu na kronometar
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 17. listopad 2020. 18:48

Filippo Ganna “uništio” je konkurenciju i na drugoj od ukupno tri etape Giro d’Italije koje se voze na kronometar. Mladi je Talijan, inače i aktualni svjetski prvaka u vožnji “protiv štoperice”, u subotnjoj dionici upisao svoju već treću dnevnu pobjedu na ovogodišnjem izdanju utrke oko Italije, budući da je osvojio i “klasičnu” petu etapu utrke.

Ganna je 34 kilometra između Conegliana i Valdobbiadenea prošao za 42 minute i 40 sekundi, a jedini koji je donekle pratio njegov ritam bio je momčadski kolega iz Ineosa Dennis Rohan, ali i on je zaostao 26 sekundi. Već trećeplasirani Amerikanac McNulty bio je preko minute zaostatka.

No, još jedan plasman na postolje (bio je drugi u desetoj etapi) 22-godišnjeg vozača iz Phoenixa donio mu je proboj u ukupnom poretku sa 11. na 4. mjesto. To je i jedina značajnija promjena u vrhu generalnog poretka. Još jedan dobar dan odradio je Joao Almeida koji je drugi dan uzastopce povećao svoju prednost u ukupnom poretku. Bio je šesti u etapi, ali važnije za njega je da je bio 16 sekundi brži od najbližeg suparnika, Nizozemca Wilca Keldermana, i tako prednost napumpao na 56 sekundi.

14. ETAPA: 1. Ganna (Ita/Ineos) 42:40, 2. Dennis (Aus/Ineos) +26.0, 3. McNulty (SAD/UAE Emirates) +1:09, 4. De Gendt (Bel/Lotto Soudal) +1:11, 5. Černy (Češ/CCC) +1:16...

UKUPNO: 1. Almeida (Por/QuicStep), 2. Kelderman (Niz/Sunweb) +56.0, 3. Bilbao (Špa/Bahrain McLaren) +2:11, 4. McNulty +2:23, 5. Nibali (Ita/Trek) +2:30, 6. Majka (Polj/Bora) +2:33... (ij)

19. travanj 2024 20:35