Jana Pavalić
 RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
KAKAV USPJEH

Hrvatsko čudo od djeteta ostvarilo novi fenomenalan rezultat! Jana je osvojila srebrnu medalju

Popravila je nekoliko državnih rekorda, ona je velika HR-sportska priča ovog tjedna.
Piše: Predrag Žukina/Jutarnji listObjavljeno: 11. srpanj 2021. 20:08

Sjajna je vijest stigla s juniorskog EP-a u plivanju iz Rima. Posljednjeg dana natjecanja najboljih mladih plivača "Starog kontinenta" Jana Pavalić osvojila je srebrnu medalju na 50 slobodno. Jana je u finalu isplivala vrijeme 25.35, samo sedam stotinki sporije od vlastitog državnog apsolutnog rekorda (25.28) koji je isplivala u polufinalu.

Od nje je bolja bila samo Ruskinja Daria Tatarinova (24.87), treće je mjesto pripalo Britanki Okaro (25.45). Zaista ogroman uspjeh naše mlade plivačice iz Gornje Stubice. Četvrnaestogodišnja Jana - mora se to ponoviti i tisuću puta ako treba - nastupala je u Rimu u konkurenciji tri godine starijih djevojaka, a opet je napravila čuda.

Osim što je osvojila ovu medalju, Jana se u Rimu pobrinula za popravak još nekoliko državnih rekorda te sad na stranicama HPS-a u rubrici rekordi njeno ime stoji uz discipline 50 metara slobodno, 100 metara slobodno, te na 50 metara dupin. Čudo, pravo čudo od djeteta.

Nažalost, u istoj je disciplini Jere Hribar u finalu isplivao 23.03 i podijelio šesto mjesto s dva talijanska plivača.

19. travanj 2024 11:03