Veliko slavlje Zagrepčanki
 DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix
Velika drama u Zagrebu

Odbojkašice Mladosti slavile nakon ‘zlatnog seta‘ i izborile novu šansu za plasman u Ligu prvakinja

U slučaju pobjede u posljednjem krugu čekat će boljeg iz susreta Prometeja i Calcit Kamnika
Piše: HinaObjavljeno: 30. rujan 2021. 23:44

Odbojkašice zagrebačke Mladosti nakon velike drame izborile su plasman u 2. kolo kvalifikacija za ulazak u skupinu Lige prvakinja pobijedivši španjolsku Gran Canariju nakon "zlatnog seta".

Zagrebački sastav je u prvom susretu u Španjolskoj slavio sa 3-1, no Gran Canarija je uzvratila u Domu odbojke Bojan Stranić pobijedivši sa 3-1 (25-14, 22-25, 25-23, 25-20) pa je odlučivao "zlatni set".

Mladost je odlučujući set dobila 15-9 i izborila plasman u 2. kolo kvalifikacija u kojem će igrati protiv švicarske ekipe Viteos iz Neuchatela.

U slučaju pobjede u posljednjem krugu kvalifikacija čekat će boljeg iz susreta ukrajinskog sastava Prometej Dnjipro i slovenskog Calcit Kamnika.

Španjolske su "zlatni set" otvorile vodstvom 3-1, Mladost je potom okrenula rezultat u prednost 5-3, a zatim i 9-4. Korak bliže pobjedi domaće igračice stigle su nakon vodstva 12-8, a na koncu je bilo 15-9.

19. travanj 2024 11:13