Igor Karačić
 FOTO OLIMPIK Nurphoto Via Afp
SJAJNA FORMA HR-IGRAČA

Kakva večer Hrvata u Ligi prvaka! Jedan je okrunio veliki jubilej, a drugi briljirao na teškom gostovanju

Igor Karačić zabio je 6000. pogodak svog Kielcea u Ligi prvaka, a Duvnjak je u Skopju zabio 7...
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 28. listopad 2021. 08:03

Dok je hrvatski prvak PPD Zagreb u srijedu navečer u Areni dodatno podebljao svoju rubriku poraza u Ligi prvaka petim ove sezone (od Montpelliera 22:25) i 19. izlaskom s terena u ulozi gubitnika u posljednje dvije sezone (plus dva 10:0 poraza od Flensburga u neodigranim utakmicama osmine finala prošle sezone), u sasvim drukčijem raspoloženju bili su naši reprezentativci Igor Karačić i Domagoj Duvnjak.

Posebno je veselo bilo u Poljskoj gdje je Karačićevo Kielce proslavilo dvije velike, "okrugle" brojke u ovom natjecanju u 5. uzastopnoj pobjedi ove sezone i to vrlo sigurnoj protiv PSG-a (38:33).

Poljskom klubu to je bila 200. utakmica u Ligi prvaka (9. klub koji je dohvatio tu brojku), a u njoj su zabili 6000. gol u elitnom društvu. A strijelac tog gola bio je upravo naš Igor Karačić četiri minute prije kraja. Karačić je susret završio s učinkom 3 pogotka iz 6 udaraca na gol, uz 6 asistencija i 1 ukradenu loptu.

Poljski klub je izgubio samo prvu utakmicu protiv Dinama u Bukureštu (32:29), a nakon toga je dobio Motor u gostima (25:26) i sve četiri utakmice kod kuće, od čega tri posljednje u nizu. Prvo su sredili Veszprem 32:29, a onda maksimalno iskoristili domaći teren u posljednja tri kola i pritom su svaki put zabili najmanje 37 golova - protiv Flensburga je bilo 37:29, pa protiv Porta 39:33 i u srijedu protiv PSG-a 38:33.

Francuska momčad nakrcana zvijezdama bila je u potpuno podređenom položaju. Od 5:5 u 9. minuti Poljaci su otišli na 9:5 pet minuta kasnije i sigurno držali odstojanje u prvom dijelu, koji su završili s pet golova razlike (19:14). PSG se približio na -2 u 37. minuti, ali samo da bi doživio još jedan udar Kielca za vodstvo 25:19 u 40. minuti.

Najbolji strijelci Kielca s po 6 golova bili su 21-godišnji francuski reprezentativac Dylan Nahi (šut 6/7), koji je u Kielce došao upravo iz PSG-a i Szymon Sicko (6/10), po pet golova su dodali Karaljok (5/6) i Alex Dušebajev (5/9, 7 asistencija), a Andreas Wolff je skupio 10 obrana. S druge strane Mikkel Hansen je imao učinak 8/8, ali svih osam golova je zabio iz sedmeraca, Prandi je šutirao 6/9, Sole 4/4, ali je Nikola Karabatić bio na 1/4, a Gerard je skupio 12 obrana.

Širok osmijeh na licu u srijedu je imao i Domagoj Duvnjak. Njegov Kiel je slavio protiv Vardara u gostima 29:26, a naš i kapetan Kiela bio je najbolji strijelac sa 7 golova za što je potrošio 14 lopti, uz 2 asistencije. Po 6 golova su dodali Niclas Ekberg (6/7) i Hendrik Pekeler (6/8).

Vardar je na poluvremenu ima +3 (13:10) na krilima 12 obrana Martina Tomovskog i 7 golova Timura Dibirova, ali u drugom dijelu nije mogao zaustaviti Nijemce, koji su u tom dijelu odlično koristili igru 7 na 6. Tomovski je u drugom poluvremenu imao samo 2 obrane, a Kiel je za 12 minuta -3 s poluvremena pretvorio u vodstvo 19:18. Duvnjak je zabio 5 od svojih 7 golova u drugom dijelu, a Landinovih 11 obrana na kraju je imalo veću težinu od ukupno 17 Tomovskog (14) i Ristovskog (3).
U momčadi Vardara Timur Dibirov se zaustavio na 10 golova (10/14 ukupno, 5/5 sedmerci). Ante Gadža je imao učinak 2/4 uz 1 asistenciju, a Ante Kuduz 1/3 uz 1 asistenciju.

Pick Szeged je stalno vodio u dvoboju protiv Aalborga, ali je pobjedu 31:28 osigurao tek u završnici. Danci su, naime, došli na 25:26 pet minuta prije kraja, ali je domaćin uzvratio serijom 3:0 i zaključio priču. Po 5 golova za Szeged zabili su Banhidi, Alustiza i Mačkovšek, ali je ključna figura bio golman Roland Mikler s 14 obrana. Naš Mirko Alilović je ušao na jedan sedmerac, ali nije ga obranio. Kod Danaca su najučinkovitiji bili Norvežanin Barthold (7/9) i Šveđanin Felix Claar (6/8), a nije im pomogao Aron Palmarsson koji je iz 9 pokušaja zabio samo 2 gola.

Danas igraju još Meškov - Elverum, Dinamo - Veszprem, Flensburg - Motor i Porto - Barcelona.

21. travanj 2024 09:22