KHALED ELFIQI
OSTALI SU BEZ IZGLEDA

Njemačka pred ispadanjem sa Svjetskog prvenstva! Imali su tri pogotka viška, ali nije bilo dovoljno

Španjolska je stigla nadomak četvrtfinala, Mađari bolji od Brazilaca, Poljaci dobili Urugvaj.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 21. siječanj 2021. 22:28

U derbiju večeri kojeg su sudili naši Gubica i Milošević Španjolska je opravdala status favorita i svladala Njemačku 32:28 (16:13). Aktualni europski prvaci u prvom poluvremenu imali su stvari pod kontrolom, no Njemačka je u nastavku uz pomoć vratara Bittera preokrenula i u dva navrata vodila s tri gola prednosti, ali to nije bilo dovoljno.

Španjolci su pokazali visoku kvalitetu i na kraju ostvarili sigurnu pobjedu i stigli nadomak četvrtfinala, dok su Nijemci ostali gotovo bez izgleda za prolaz. Angel Fernandez postigao je šest pogodaka za Španjolsku, Kastening sedam za Njemačku. Mađarska je svladala Brazil 29:23, Poljska je bila bolja od Urugvaja (30:16).

U našoj skupini Danska u večernjem terminu nije imala problema s Katarom, slavila je 32:23 (17:12). Hansen je zabio šest za Dance, Marzo 10 za Katar. Pobijedi li u subotu Argentinu, Hrvatska će izboriti četvrtfinale te bi u tom slučaju protiv Danske u ponedjeljak igrala za prvo mjesto u skupini.

16. travanj 2024 18:30