Na redu je 5. kolo Lige prvaka. Sve se već pomalo zakuhalo i formiralo, tim je svaka utakmica zanimljivija i rezultat važniji. Maksimalan učinak imaju Barcelona i Kiel, bez boda su Pelister i Celje očekivano, te Wisla neočekivano. Za Kiel zanimljivo jer jako loše stoji u njemačkoj Bundesligi i Liga prvaka će im biti, očito, prioritet ove sezone.
U skupini A Zagreb dočekuje Pelister i dva boda bi bila potvrda kapitala od Kolstada i Aalborga, ali Zagreb jako ozbiljno mora shvatiti tu utakmicu premda je Pelister na dnu bez ijednog boda. To je utakmica u kojoj se ne smije pogriješiti. Maksimalni Kiel gostuje kod Kolstada i za Zagreb je najvažnije da to pokuša dobiti, jer je Kolstad momčad koja može biti konkurent za prolaz.
Szeged koji je drugi konkurent za prolaz gostuje u Kielcu koje već ima dva poraza i više nema pravo na pogrešku. Isto tako, dobije li Kielce, a dobije li i Zagreb, naš prvak bi otišao tri boda ispred Szegeda uoči prvog međusobnog sudara sedam dana kasnije u Mađarskoj. U Zagrebovoj skupini igraju još PSG i Aalborg, važna utakmica za broj 2, jer broj 2 vodi direktno u četvrtfinale, s njim se osmina finala preskače.
U skupini B malo je oni koji sumnjaju da Barca neće ostati maksimalna i nakon gostovanja u Celju. Veszprem protiv Wisle i Magdeburg protiv Porta igraju utakmice koje u borbi za broj 2 moraju dobiti. Za Wislu koja nema ni boda još to će biti dodatna otežavajuća okolnost, jer bilo je teško očekivati da četvrtfinalist od lani neće dotaknuti ni bod u prvim kolima. Ostaje još sudar GOG-a i Montpelliera u kojem Montpellier ima šansu uloviti oslabljeni GOG, no izgubi li udaljit će se od gornjeg dijela koji mu je nekako cilj od početka.
SKUPINA A: (srijeda 20.45) PSG – Aalborg, (četvrtak 18.45) Kolstad – Kiel, Zagreb – Pelister, (četvrtak 20.45) Kielce - Szeged
Poredak: Kiel 8 (+17), PSG 6 (+10), Aalborg 5 (+11), Kolstad 4 (+9), Kielce 4 (-3), Zagreb 3 (0), Szeged 2 (-11), Pelister 0 (-32).
SKUPINA B: (srijeda 18.45) Celje – Barcelona, GOG – Montpellier, (četvrtak 18.45) Veszprem – Wisla, (četvrtak 20.45) Magdeburg – Porto.
Poredak: Barcelona 8 (+33), Veszprem 6 (+11), GOG 6 (+4), Magdeburg 4 (+4), Montpellier 4 (-3), Porto 4 (-16), Wisla 0 (-9), Celje 0 (-21).










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....