Briljantne rukometašice

SASA PAHIC SZABO/KOLEKTIFF
U CELJU - 2 OD 2

HR rukometašice oduševljavaju na juniorskom SP! Nakon Kazahstana, sredile i Austriju za drugi krug

Izabranice Adrijane Prosenjak u subotu igraju manje-više revijalan susret protiv Švicarske
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 24. lipanj 2022. 21:07

HRVATSKA - AUSTRIJA 40:26 (20:9)

CELJE Sportska dvorana Zlatorog. Suci: Karim i Raouf Gasmi (Francuska).

HRVATSKA: Brkljačić (7), Sladić; Josipović 3, Fureš 1, Birtić 6, Krezo 2, Cvitanović 1, Brkić 3, Krizmanić 2, Vuljak 2, Nemčić, Pehar 3, Frančić 2, Burić 5 (1), Škarić 2, Zrnić 8 (2).

AUSTRIJA: Sander (3), Kaufmann (2); Fidesser, Vučković 2, Pandža 4, Betz, Stanković, Schlegel, Spalt 6, Kampelmühler-Rink 1, Nikolić 1, Strasser, Dramac 12 (8), Bachmann, Begović.

SEDMERCI: Hrvatska 3 (3), Austrija 8 (8).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Austrija 6 minuta.

Nakon očekivano uvjerljive pobjede protiv Kazahstana (36:15) u 1. kolu, hrvatske juniorke oduševile su u drugom susretu na SP, potpuno nadigrale Austriju i osigurale drugi krug.

Izabranice Adrijane Prosenjak otvorile su susret s 5:0, a suparnice su prvi gol postigle tek u 7. minuti. Posebno učinkovita bila je desna strana napada, Klara Birtić je zabila 5 golova u prvom dijelu, a Bruna Zrnić 8.

Već na poluvremenu naša je reprezentacija imala +11, a to je značilo i da izbornica može dati priliku svih igračicama i čak 13 ih se upisalo u strijelce.

Hrvatska u subotu igra posljednju utakmicu u skupini G protiv Švicarske, koju je u prvom kolu Austrija pobijedila s 33:26.

19. travanj 2024 06:05