HRVATSKI RUKOMETNI SAVEZ
TREBAO IM JE PODVIG, ALI...

Ništa od drugog kruga: Rukometaši porazom od Švedske moraju u borbu za poredak na juniorskom Euru

U nastavku natjecanja Hrvatska će se boriti za plasman od 9. do 16. mjesta u Portugalu.
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 10. srpanj 2022. 17:19

HRVATSKA - ŠVEDSKA 24:27 (11:17)

MATOSINHOS Dvorana sportova. Gledatelja 200. Suci: Pirvu i Potirniche (Rumunjska)

HRVATSKA: Kuzmanović (14+1), Viskić; Lulić 1, Božićević 7 (5), Hršak 8, Svržnjak 4, Zubac, Dujić, Komljenović, Zovak, Luketin 1, Jurković, Štrković 1, Obradović, Pikec, Šestak. Izbornik Igor Vori

ŠVEDSKA: Linden, Savinger (19); Sjogren 2, Manson 3, Hamberg 5 (3), Ljungmark, Donaldson, Ljundqvist, Kammenhed 1, Palmar 5, Moller 6, Eriksson 3, Helmersson, Jozefsson, Roberts 1, Elovson 1. Izbornik Dennis Sandberg.

SEDMERCI: Hrvatska 5 (5), Švedska 4 (3)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta (Štrković 2+2+2, Komljenović 2, Božičević 2, Lulić 2), Švedska 6 minuta (Ljungmark 2, Moller 2, Sjogren 2)

Hrvatska nije uspjela izboriti drugi krug među osam najboljih sastava Eura juniora u Portugalu. U susretu odluke Švedska je bila prekrupan zalogaj. Šveđani ovdje igraju jako dobro i trebao nam je pothvat za prolaz. Nije išlo. Trebala nam je pobjeda Crne Gore nad Francuskom za krug, ali ni to nije prošlo, jer Francuzi su pobijedili 29:23.

Jako težak ulaz u meč smo imali sa 0:6. Šveđani su bili prebrzi, mi smo igrali s dvije zamjene obrana – napad, a njihov vratar Savinger nesavladiv, a ljevak Kasper Palmer nezaustavljiv. Trebalo nam je 7 minuta do prvog gola, kasnije smo se stabilizirali s brzim Hršakom i Kuzmanovićem koji je na golu branio što je mogao. No, primili smo na kraju poluvremena gol s protivničke polovice, a imali smo vratara…

U drugom dijelu sjajni Kuzmanović vratio nas je u život serijom obrana kojom je ulovio igrača utakmice Savingera, no nismo mogli bolje do -3, što je bilo najbolje u ovom susretu za nas. Ni Crnu Goru kao nadu dočekali nismo, pa je dalje uz Švedsku prošla Francuska. Mi ćemo u borbu od 9. do 16. mjesta.

Usput, izbornik Igor Vori nakon ovog prvenstva odlazi, izabrao je nastavka karijere kao trener njemačkog drugoligaša Grosswallstadta, a ova će generacija vrlo vjerojatno za SP iduće godine tražiti novog izbornika. Podsjetimo, Voriju sada pomažu Denis Špoljarić i Valter Matošević.

19. travanj 2024 16:02