Navigation toggle
 ZELJKO PUHOVSKI/CROPIX Cropix
STIGLI I ‘NIJEMCI‘

Video: Kauboji se okupili i krenuli na završnicu priprema za Euro, sad počinje ono pravo...

Nakon ručka u Zagrebu, naša rukometna reprezentacija otišla je put Osijeka.
Piše: Predrag Žukina/Jutarnji listObjavljeno: 01. siječanj 2022. 18:27

Sad tek počinje ono pravo, treba zaboraviti loše izdanje protiv Slovenije, treba zaboraviti Egipat i Pariz, sad treba udružiti snage i započeti novu priču.

Izbornik Hrvoje Horvat poprilično je "pretumbao" rukometnu reprezentaciju, s popisa je odstranio devet imena s popisa igrača s prošlog SP-a u Egiptu, u odnosu na zadnju (propalu) parišku akciju u kvalifikacijama za OI u Tokiju nema desetorice igrača. Čak šest je debitanata među 18 igrača s popisa putnika u Mađarsku. Kako će završiti ovaj veliki eksperiment?!

Ostaje za vidjeti, no glavno je to da su se pripremama reprezentacije, koje se nastavljaju u Osijeku, orne priključile "Švabe", došli su Domagoj Duvnjak, Ivan Pešić, Marko Mamić i Ivan Martinović.

Za razliku od prvih suparnika Francuza, naši su pošteđeni ozljeda ključnih igrača, među našima nije se razigrala niti korona kao s "Les Expertsima". Sličnih su problema, barem zasad, pošteđeni i Srbi i Ukrajinci koji su nam također suparnici u skupini C u Szegedu. Bit će teško, s obzirom na lošu lanjsku hipoteku, nikad teže. Nakon dva dana odmora i dočeka nove 2022. u Zagrebu su se okupili reprezentativci i krenuli u smjeru Osijeka.

Loša "hipoteka"

Ivan Martinović zadovoljan je sezonom u Njemačkoj, prezadovoljan pozivom na EP:

- Novi trener Prokop daje mi dosta prostora, u obrani i napadu. Bio bih zadovoljniji da imamo koji bod više nakon lošeg starta u sezonu, no vrlo sam zadovoljan sezonom i formom. Puno igram u oba pravca, sve ide onako kako si sam želim.

Reprezentacija je uvijek vrh, posebna priča, ništa se s tim ne može usporediti:

- Uvijek je najbolje s reprezentacijom, to je nešto posebno i sretan sam što sam unutra. Uvjeren sam da su nam Egipat i neodlazak na OI u Tokio dobra škola i da ćemo sad biti puno bolji. Bez obzira na to što smo jako pomlađeni, dobro se svi već međusobno poznajemo i vjerujem u dobar rezultat jer imamo skupinu odličnih igrača. Vjerujem da će biti dosta naših navijača u Szegedu i kasnije, a zna se da mi nismo isti kad nas bodri puna dvorana i kad su tribine prazne.

Prvi suparnici Francuzi su na sto muka, a s njima krećemo...

- Ne treba na to gledati, mi se samo na sebe moramo koncentrirati. Snimit ćemo sve suparnike, dobro se pripremiti i nećemo iz Mađarske bez da odemo u Budimpeštu. Skupina je teška, no nije bolja niti jedna na EP-u. Unatoč svemu, bit ćemo pravi, siguran sam. Mi smo hrvatska rukometna reprezentacija i mi uvijek pucamo na najviše, na polufinala i medalje. Od toga ne odstupamo, ma u kakvoj postavi bili.

Prekid lošeg niza

Do odlaska u Mađarsku ostalo je još desetak dana, u Osijeku će se odrađivati završna glazura. Kiks u Egiptu i neodlazak na OI ostavili su negativan utisak, eventualni treći kiks u nizu u Mađarskoj ostavio bi predubok trag i to se nikako ne smije dogoditi.

Naše će na Croatia Cupu testirati reprezentacije BiH i Rusije. Koliko je situacija s koronom zaguljena i ostavlja dubok trag, najbolje će posvjedočiti podatak da se momčad još jednom testirala odmah po dolasku u Zagreb i bez previše kontakata s "vanjskim svijetom" nakon ručka otputovala za Osijek...

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
12. srpanj 2025 06:14