Slavlje Španjolaca protiv Rusa

VLADIMIR SIMICEK/AFP/PROFIMEDIA Vladimir Simicek/Afp/Profimedia
RUKOMETNI EURO

Španjolci u ludoj završnici preokrenuli Ruse, Švedska lako s Poljskom, jedan od klasika pripao Norveškoj

Norvežani su se nakon slavlja rezultatom 28:23 bodovno izjednačili sa Šveđanima.
Piše: HINAObjavljeno: 21. siječanj 2022. 22:24

Španjolska muška rukometna reprezentacija zadržala je stopostotni učinak na ovogodišnjem Europskom prvenstvu i nakon susreta 2. kola skupine II drugog kruga u Bratislavi, branitelji naslova su u dramatičnoj završnici svladali Ruse sa 26-25 (12-11).

Rusija je sredinom drugog poluvremena vodila sa 22-18, no Španjolska se uspjela vratiti u igru, a golom Marcela Casada pet minuta prije kraja povela sa 26-25.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a najveću priliku za spašavanje boda za Rusiju propustio je Soroka koji je u posljednjoj sekundi pogodio vratnicu iz sedmerca.

Casado je sa sedam golova bio najbolji strijelac Španjolske, dok je Dmitrij Santalov postigao šest pogodaka za Rusiju.

Španjolska je ovom pobjedom stigla nadomak plasmana u polufinale, ima šest bodova, četiri više od Norveške, Švedske, Njemačke i Rusije, a u skupini je još Poljska koja je bez bodova.

Šveđani lako s Poljacima

U susretu 2. kola skupine II drugog kruga natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu za rukometaše Švedska je uvjerljivo svladala Poljsku sa 28-18 (14-6).

Šveđani su se vrlo brzo odvojili na veliku razliku, do poluvremena stvorili višak od osam golova (14-6), a početkom nastavka stigli i do najvećih 12 razlike (23-11).

Emil Mellegard, Hampus Wanne i Frederic Pettersson postifli su po četiri gola za Švedsku, dok su Arkadiusz Moryto i Przemyslaw Krajewski sa po pet golova bili najefikasniji u sastavu Poljske.

Švedska je s četiri boda sada druga u skupini, iza Španjolske koja je 26-25 pobjedom protiv Rusije ranije u petak stigla do šest bodova, dok je Poljska na začelju bez bodova.

Norvežani nadigrali Nijemce

Norveška muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine II drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Bratislavi svladala Njemačku sa 28-23 (14-12).

Nakon izjednačene igre većim dijelom prvog poluvremena, Norvežani su se u završnici tog dijela igre ipak uspjeli odvojiti, povesti sa 14-11 te na odmor otići s dva gola razlike (14-12).

U nastavku je Norveška postigla prva dva gola te do kraja susreta više nije dopustila Njemačkoj da se približi na manje od tri razlike.

Erik Thorsteinsen Toft je sa sedam golova predvodio Norvešku, dok je Johannes Golla postigao četiri pogotka za Njemačku.

Norveška se ovom pobjedom bodovno poravnala sa Švedskom, koja je ranije u petak svladala Poljsku sa 28-18, obje skandinavske reprezentacije imaju po četiri boda, dva manje od vodeće Španjolske, koja je 26-25 pobjedom protiv Rusije zadržala stopostotni učinak.

Njemačka i Rusija imaju po dva boda, dok je Poljska bez bodova.

Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.