NIKOLAY DOYCHINOV Afp
VELESLALOM U BANSKOM

Filipa Zubčića skupo koštala velika pogreška! Hrvat završio na 14. mjestu, veliko slavlje za Francuza

Pobjednik utrke u Banskom bio je Francuc Mathieu Faivre, iza njega na 2. poziciji našao se Odermatt
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. veljača 2021. 13:41

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je 14. poziciju na veleslalomu Svjetskog kupa u bugarskom Banskom, na kojem je pobijedio Francuz Mathieu Faivrea.

Zubčić je u prvoj vožnji bio 20. jer je na sredini staze napravio veliku pogrešku i skoro odsklizao sa staze, a njegov zaostatak je bio 3.10 sekundi u odnosu na najbržega Faivrea.

U drugoj vožnji Filip je uspio pridobiti nekoliko pozicija i nakraju je bio 14. s 2.49 sekundi zaostatka. Iza svjetskog prvaka Faivrea plasirali su se Švicarac Marco Odermatt i Francuz Alexis Pinturault.

U subotu je Filip pobijedio u Banskom ispred svjetskog prvaka Faivrea i ubilježio treću pobjedu u karijeri.

Sa novih 18 bodova Filip je u veleslalomskom poretku pao s druge na treću poziciju dvije utrke prije kraja. Vodi Pinturault s 550 bodova, Odermatt ima 486, a Zubčić je na 425.

U ukupnom poretku Pinturault je prvi s 1034 boda ispred Odermatta (824), dok je Filip šesti s 602 boda.