TONCI PLAZIBAT Cropix
PREMIER I A1 LIGA

Jugaši uvjerljivo slavili protiv Jadrana iz Herceg Novog, POŠK upisao svoju prvu pobjedu

Odigrane su četiri utakmice u vaterpolskoj Premier i A1 ligi, a uzbuđenja nije nedostajalo
Piše: Dean BauerObjavljeno: 07. listopad 2022. 21:41

PREMIER LIGA - skupina Herceg Novi, 2. kolo

JADRAN (HN) - JUG AO 7:15 (3:4, 1:3, 3:4, 0:4)

HERCEG NOVI - Plivalište Igalo. Suci: Putniković i Stanojević. Opunomoćenik: Šukić (svi iz Srbije)

JADRAN (HN): Đurović (4 obrane), Halturin 3, Stupar, Vukičević, Hadžić, D. Radović 3, Stevović, Gardašević 1, Gojković, Svadović 1 (1-1), Čaraj, Ziuzin, I. Radović (2+1 obrana), Bošković. TRENER: Petar Radanović.

JUG AO: Popadić (10 obrana), Burđelez, Fatović 3 (1-1), Prkoča, Joković, I. Vukojević 2, Biljaka 1, Lazić 2, Kržić, Kakaris 2, Grgurević 3, Žuvela 1 (0-1), Jurišić, Mozara 1. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Jadran (HN) 1-1, Jug AO 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran (HN) 12, Jug AO 12. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Burđelez (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran (HN) 3-11 (27%), Jug AO 9-10 (90%).

PREMIER LIGA - skupina Split, 2. kolo

JADRAN - SOLARIS 13:8 (4:0, 2:4, 3:2, 4:2)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Franulović (Rijeka) i Matijević (Zagreb). Opunomoćenik: Vuletić (Dubrovnik).

JADRAN: Anić (9 obrana), Burić 1, Marinić Kragić 4 (0-1), Čagalj 1, Z. Butić, Pejković 2, Bukić, Tomasović, Delić, Dobud, Šetka 1, A. Dužević 1, Marcelić (5 obrana), Zović 2. TRENER: Dejan Savičević.

SOLARIS: M. Šparada (9 obrana), Jakovčević, Erak, Rak 1, Čondić Kadmenović 1, D. Butić, Kreković, Radan 1, Penava 2, Sirovec, N. Burburan 2 (1-1), Goleš, L. Štrkalj, Brajković 1. TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: Jadran 0-1, Solaris 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 11, Solaris 11.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 4-10 (40%), Solaris 3-10 (30%)

Prvak i doprvak Hrvatske (Jadran i Jug AO) s lakoćom su startali u novu sezonu Premier lige. S tom razlikom što su Dubrovčani već odigrali i 2. kolo, te su pobjednici turnira u Herceg Novom (u 3. kolu su Gospari slobodni), dok je Jadran odigrao tek prvu utakmicu (jadranaši su slobodni bili u 1. kolu).

Jug AO nije imao baš nikakvih problema s najboljom momčadi Crne Gore, hercegnovskim Jadranom. Uz idealnu realizaciju igrača više (9-10), vratara Tonija Popadića koji je ubilježio više obrana nego oba suparnikova vratara zajedno, te s gotovo 10 zadnjih minuta bez primljenog pogotka, rezultat i nije mogao biti drukčiji od uvjerljive pobjede.

Jadran je pak na svojem bazenu očekivano slavio nad Solarisom, uz doduše opuštanje očito u drugoj četvrtini, koju su dobili Šibenčani. Najprecizniji u redovima pobjednika bio je onaj od kojeg se to i očekuje, jasno Marinić Kragić s 4 gola.

Zanimljivo i u A1 ligi

A1 LIGA - skupina Korčula, 1. kolo

CATTARO - KPK 14:10 (2:1, 2:1, 4:3, 6:5)

KORČULA - Plivalište Gojko Arneri. Suci: Mijanović (Crna Gora) i Prančić (Split). Opunomoćenik: Adžić (Crna Gora).

CATTARO: Mandić (6 obrana), P. Vičević, T. Vičević, Marković, Vasović, Popović (2-2), Nikaljević, Vujović, Milaš, Reichel (1-1), Petrović, Mršić, Marinković, Kovačić. TRENER: Ivan Bjelobrković

KPK: D. Skokandić (5 obrana), A. Radovanović, V. Radovanović, Borovina, Begović, Vang, Caktaš, Joundrie, Tedeschi, Tomić, Dumančić, Filippi, McKnight (1 obrana), Bjelopjera. TRENER: Marjan Kosović.

PETERCI: Cattaro 3-3, KPK -.

OSOBNE POGREŠKE: Cattaro 12, KPK 9. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE Bjelopjera (15).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Cattaro 3-6 (50%), KPK 5-12 (42%)

A1 LIGA - skupina Zadar, 1. kolo

ZADAR 1952 - POŠK 6:9 (1:0, 1:2, 2:3, 2:4)

ZADAR - Plivalište Višnjik. Suci: Štampalija i Copić (obojica iz Šibenika). Opunomoćenik: Rebić (Split).

ZADAR 1952: Đula (3 obrane), Čolak, Raci, Bašić, Čačić, M. Jovančević 2, Donđivić 1, Cicero 1, Eškinja, Zelić 1, Jurišić 1, Martinović, Antić. TRENER: Goran Jovančević.

POŠK: Podrug (10 obrana), Carev, Čumbelić 1, Bezer 1, Perić, Vukić, Prižmić, Gadža 1, A. Elez, Janković 2, Carrieri, Borovčić Kurir 2, Jelovina, Tonković 2. TRENER: Joško Kreković.

OSOBNE POGREŠKE: Zadar 1952 4, POŠK 10

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Zadar 1952 2-10 (20%), POŠK 2-4 (50).

U Korčuli je KPK domaćin, ali to jedinom hrvatskom otočkom prvoligašu baš i nije puno značilo ili vrijedilo protiv inače vrlo osrednje crnogorske momčadi koja ih je s lakoćom uvjerljivo pobijedila. Nakon prvenstvenog poraza u našoj ligi od splitskog Jadrana čak 22:2, ovo bi mogla biti jedna jako teška sezona za Korčulane.

U Zadru su pak poškovci nakon duže vremena došli do jedne pobjede. Momčad trener Krekovića prvi je put povela u prvom napadu treće četvrtine (Tonković za 3:2). No, Zadrani su se još tada "trzali", preokrenuli u svoju korist (4:3), ali do kraja ze dionice opet im je "zapaprio" Tonković golom za vodstvo Splićana, 5:4. Uspijevao je još Zadar 1952 u dva navrata izjednačavati, da bi zadnjih pet minuta od rezultata 6:6, domaćin "nestao" iz bazena.

25. travanj 2024 07:58