StoryEditor
 PAUN PAUNOVIC/CROPIX
SPLIĆANI PRUŽILI DOBAR OTPOR

Sve je spremno za veliko finale dva naša najbolja kluba, Splićani su pokušali odgoditi zagrebačko slavlje

Jedan pogodak viška u Zagrebu, jedan i u Splitu za minimalno, ali slatko slavlje Žabaca.
Autor: Davor BurazinObjavljeno: 04. srpanj 2020. 23:18

Mladost se plasirala u svoje 22. finale prvenstva Hrvatske nakon još jedne napete utakmice protiv Jadrana. U konačnici, Mladost je nadvladala Jadran sa samo dva pogotka viška u dvije utakmice.

Prekrasna atmosfera na Zvončacu, na otvorenom bazenu Jadrana u drugoj utakmici polufinala prvenstva Hrvatske. Ako ništa drugo, koronavirus je vratio vaterpolo u prirodno stanište, u otvoreni bazen, ljeto, 22 godine su prošle otkako je Jadran zaigrao na svom plivalištu, a domaćin se potrudio da sve prođe u skladu s preporukama HZJZ-a. Ulaz je bio besplatan kao dodatni mamac da se stvori ugođaj dostojan događaja.

Dva odlična pogotka Ante Viskovića (još jedan koji napušta Jadran) u 4. i 5. minuti dala su naslutiti da domaćin nije bezazlen i da je spreman dati sve od sebe kako bi naudio favoritu. Zagrepčani su odgovorili preko Miloša Ćuka iz polukontre kako bi se upisali na semafor. U drugoj četvrtini Butić je pogodio za iznenađujućih 3:1 u 10. minuti, ali u igri jakih obrana Mladost je profitirala. Najprije je Bukić zaboravljen na lijevoj strani, a potom je Bowen u 15. minuti iskoristio igrača više za 3:3. Da bi Jadran otišao na poluvrijeme u plusu pobrinuo se Butić, koji je pet sekundi prije isteka probušio Marcelića i to nakon što je vratar Mladost zaustavio šut Delića.

U trećoj dionici stao je semafor i trebalo je barem pet minuta da ga se osposobi, prije i poslije toga je Luka Bukić realizirao dva peterca za Mladost, a dok se Jadran bunio zašto nema isključenja, Ćuk je u 21. minuti ostao sam i omogućio Mladosti prvo vodstvo (6:7). Za divno čudo, Jadran nije potonuo, Delić je vratio ravnotežu, pa još jednom Burić za 8:8. Prije toga je Smodlaka dobio žuti karton zbog nepriznatog pogotka već spomenutog Burića. Bila je to jedna od tri sporne situacije u istoj četvrtini, valjalo je zadržati živce uoči odlučujućih osam minuta.

Neizvjesnost je potrajala praktički do kraja, Mladost su u minimalnoj prednosti držali Harkov (2) i Bowen, a Butić i Delić vraćali domaćina u igru. Konačno, 90 sekundi prije kraja Borovčić Kurir ne koristi igrača više za novo izjednačenje.

- Čestitke Mladosti na ulasku u finale, a još više čestitke mojim igračima na prikazanoj igri. Mi smo praktički bez rotacije, neki igraču nisu izlazili iz bazena. U početku smo dominirali, baš sam zadovoljan kako smo odigrali u obrani, ostavili ih na tri pogotka u prve dvije četvrtine. Bili smo blizu treće utakmice… - rekao je trener Jadrana Mile Smodlaka, a nadovezao se Zoran Bajić, trener Žabaca:

- Ovo je bio pravi spektakl od utakmice. Stvarno jako, jako dobro. Znali smo da neće biti lako, dobili smo upozorenje u Zagrebu. Jadran je borben, srčan. Što se tiče finala, Jug je nova priča, ali prije toga imamo završnicu Regionalne lige. Mi idemo po dva trofeja.

JADRAN – MLADOST 10:11
(2:1, 2:2, 4:5, 2:3)

SPLIT – Plivalište na Zvončacu. Gledatelja 400. Suci: Dragan Štampalija i Tomislav Copić. Povjerenik: Mirko Goreta (svi iz Šibenika).

JADRAN: Anić (7 obrana), Burić 1, Čondić Kadmenović, Krapić, Butić 4, Janković, Vrdoljak, Bego, Visković 2, Delić 2, Šetka, Dužević 1, Čelar, Borovčić Kurir. Trener: Mile Smodlaka.

MLADOST: Marcelić (9 obrana), Radu, Miloš, Biljaka, Ćuk 3, Bajić, Bukić 3, Lazić, Bowen 2, Dašić 1, Anzulović, Harkov 2, Jurlina, Vrlić. Trener: Zoran Bajić.

PETERCI: Jadran 1-1, Mladost 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 12, Mladost 16. TRI OSOBNE POGREŠKE: Biljaka (22), Bajić (23), Burić (26), Ćuk (31). ŽUTI KARTON: Smodlaka (23).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 5-15 (33%), Mladost 2-10 (20%).

19. srpanj 2020 12:20