VOJKO BASIC/CROPIX
TURNIRI PREMIER LIGE

Trijumfi dva najbolja hrvatska sastava: Jadran i Jug ubilježili vrijedne pobjede

Splićani su u Zagrebu nonšalantno riješili suparnike iz Herceg Novog, a Jug je slavio protiv Primorca
Piše: Dean BauerObjavljeno: 04. ožujak 2022. 21:33

JADRAN (HN) - JADRAN SPLIT 6:11 (1:4, 1:2, 2:2, 2:3)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Suci: Virijević i Milović (obojica iz Srbije). Opunomoćenik: Pešušić (Hrvatska).

JADRAN (HN): Đurović (10 obrana), Stevović, Vučurović, Obradović 1, Vujović 1, D. Radović 1 (0), Murišić, Gardašević, Muscat 1, V. Radović, Čaraj 1, Petković 1, I. Radović, Savodvić. TRENER: Petar Radanović.

JADRAN SPLIT: Marcelić (13+1 obrana), Burić, Marinić Kragić 3 (1), Čagalj 1, Z. Butić, Pejković, Bukić 3 (1), Harkov 1, Delić 2, Dobud, Šetka, A. Dužević 1, L. Podrug, Stojanac. TRENER: Mile Smodlaka.

PETERCI: Jadran (HN) 0-1, Jadran Split 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran (HN) 10, Jadran Split 12.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran (HN) 1-11 (3%), Jadran Split 3-8 (38%).

JUG AO - PRIMORAC 12:9 (1:1, 3:2, 5:3, 3:3)

KRAGUJEVAC - Plivalište Park. Suci: Raković i Stefanović. Opunomoćenik: Arnautović (svi iz Srbije).

JUG AO: Popadić (7 obrana), Zvono, Fatović 2 (1), Stahor 1, Joković 1, Papanastasiou 5 (1), Tomasović, Argyropoulos, Kržić, Kakaris 2, Benić 1, Žuvela, Jurišić, Kolak. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PRIMORAC: Kralj (6 obrana), Drašković 1, Paunović, Gopčević 3, Mačić 1, Vukasović 1, Šekarić, Mrsić 1, Stanojević 1, Vučković, Matković 1, Vujošević, Isljamović (2 obrane), Vukšić. TRENER: Ranko Perović.

PETERCI: Jug AO 2-2, Primorac -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 12, Primorac 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Šekarić (21), Vujošević (26), Benić (26), Fatović (30). ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Benić (26).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 1-11 (9%), Primorac 1-12 (8%).

U isto su vrijeme, na međusobnoj cestovnoj udaljenosti nešto većoj od 500 km, dva najbolja hrvatska kluba ovog trenutka, Jadran i Jug Ao ubilježili pobjede na turnirima Premier lige ili elitnog dijela regionalnog klupskog nadmetanja. Splićani su u Zagrebu nonšalantno riješili suparnike iz Herceg Novog. Od 4:1 u prvoj četvrtini, pa preko 6:2, 7:3, pa do 10:5 odnosno konačnih još uvijek pet pogodaka plusa, 11:6. Suparnik niti jednog trenutka nije ni prividno zaprijetio.

Kotorani se držali

U Kragujevcu je već, u tamošnjem 1. kolu skupine, Jug AO imao malo većih problema s kotorskim Primorcem.

- Mučili smo se malo tri četvrtine, ali dobro, nisam baš ni očekivao da će to biti lagana utakmica - koju minutu nakon utakmice će Vjeko Kobešćak, strateg Gospara. Kotorani su “držali” utakmicu potpuno izjednačenom, rezultatski poravnatom točno do sredine treće četvrtine (6:6).

Slijedi Radnički

Tada su Dubrovčani golovima Fatovića (peterac), Papanastasioua (kontra) i Benića (pozicijski napad), u manje od dvije minute poveli 9:6, te utakmicu “odveli” u mirne vode. Jugaši sutra (subota) imaju vrlo važnu utakmicu protiv domaćina Radničkog, a ta ih može u slučaju pobjede dovesti vrlo blizu potvrde ukupno 1. mjesta u Premier ligi, a onda i domaćinstva završnog turnira.

19. travanj 2024 22:03