TONCI PLAZIBAT/CROPIX Cropix
VATERPOLO

Jug do velike pobjede u Ligi prvaka, Crvena zvezda teško stradala u Dubrovniku

‘Mi smo uspostavili pravi ritam, ali to nije bila lagana utakmica, niti sam takvu i očekivao‘
Piše: Davor BuconićObjavljeno: 22. veljača 2022. 21:29

JUG AO - CRVENA ZVEZDA 17:11 (2:4, 6:2, 5:2, 4:3)

DUBROVNIK - Plivalište u Gružu. Gledatelja 300. Suci: Gomez (Italija) i Schoop (Njemačka). Opunomoćenik: Ramos (Portugal).

JUG AO: Popadić (9 obrana), Zvono, Fatović 2 (1), Stahor 2 (1), Joković 1, Papanastasiou 5 (1),Tomasović, Argyropoulos 2, Kolak, Kakaris 2, Benić, Žuvela 3, Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobeščak.

CRVENA ZVEZDA: Mišović (7 obrana), Tankosić, Đurđić 1, Marković, Subotić, Milojević 2, Pješivac, Basara 3, Trtović, Vukičević 1, Gajić 3, Smiljević, Ivanović. TRENER: Dejan Savić

PETERCI: Jug AO 3-3, Crvena zvezda -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 11, Crvena zvezda 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Trtović 12, Zvono 28, Marković 30.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 6-11 (54%), Crvena zvezda 4-11 (36%).

Beograđani su u Dubrovnik stigli na krilima pobjede protiv Novog Beograda u državnom prvenstvu (14:13) i s novim trenerom Dejanom Savićem kojemu je ovo, poslije 2017. bio novi klupski trenerski posao u Crvenoj zvezdi. Savić, koji kao aktualni izbornik Srbije ima dva olimpijska, četiri europska i jedno svjetsko zlato, no nije previše naštetio vrlo dobrom Jugu u utakmici 10. kola Lige prvaka.

TONCI PLAZIBAT/CROPIX

Jug AO je s lakoćom pobijedio, a ocjena vrlo dobar bila bi i odličan da se nije slabo ušlo u utakmicu i pospano odigralo prvih osam minuta. U tom dijeli Jug AO iz tri igrača više nije postigao pogodak za razliku od gostiju koji su iskoristili obje igračke prednosti. I na početku druge četvrtine jugašima je igrač više još uvijek bio - problem više. Popadić je povezao nekoliko važnih obrana, serija od tri gola za redom donijela je prvo Jugovo vodstvo 2.31 minutu do kraja poluvremena (6:5). Vratar Crvene zvezde nije imao obranu u ovoj četvrtini koju je domaćin dobio 6:2. Obrana je bila konstantno dobra, tranzicija brza, lopta je brzo i bez pogreške kružila oko zone, a popravio se i igrač više pa brige oko pobjede nije bilo. Papanastasiou raznovrstan, Kakaris dobar na mjestu centra, Popadić standardan. Kod gostiju moćan centar Miloš Vukičević i dobar strijelac Basara koji je sva tri pogotka postigao uz prvu vratnicu. Jug s 21 bodom ima treće mjesto, ali želi se više i bolje. Cilj je drugo mjesto u skupini.

- Zadovoljan sam jasno s pobjedom, ali moram odati priznanje i suparniku, te dakako njihovom treneru. Zato jer je ovo potpuno drukčija momčad odnosno igra nego prije koji tjedan još. Puno su jači. Mi smo imali dosta problema u prvoj polovici utakmice dok nismo uspostavili onu igru koju smo željeli. U drugom dijelu je bilo očito i da je Zvezda izgubila neke igrač zbog osobnih pogrešaka, mi smo uspostavili pravi ritam, ali to nije bila lagana utakmica, niti sam takvu i očekivao - nakon utakmice će trener pobjednika, Vjekoslav Kobešćak.

18. srpanj 2022 02:35