PAUN PAUNOVIC/CROPIX
OKRŠAJ U PIREJU

Pristojan poraza Jadrana protiv jednog od favorita za osvajanje Lige prvaka

Olympiacos je slavio u 5. kolu s 12:10, ali treba naglasiti da pobjeda domaćina nije bila ugrožena
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 14. prosinac 2021. 19:52

OLYMPIACOS – JADRAN 12:10 (4:1, 4:3, 4:3, 0:3)

PIREJ – Bazen Petros Kapagerov. Suci: Teixido (Španjolska), Stanojević (Srbija).

OLYMPIACOS: Bijač (11 obrana), Mathiopoulos, Gkillas, Genidounias 2, Fountoulis 5, Gouvis, Dervisis, Bušlje, Filipović 5, Chrysospathis, Kolomvos, Zerdevas. Trener: Theodoros Vlachos.

JADRAN: Podrug (3 obrane), Burić 2, Marinić Kragić, Čagalj, Butić, Pejković, Bukić 2, Harkov 2, Delić 2, Stojanac, Šetka 1, Dužević 1, Anić (6 obrana). Trener: Mile Smodlaka.

PETERCI: Olympiacos 2-2, Jadran -.

OSOBNI PREKRŠAJI: Olympiacos 9, Jadran 7. TRI PREKRŠAJA: Fountoulis (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Olympiacos 2-5 (40%), Jadran 4-9 (44%).

Jadran je izvukao pristojan poraz u Pireju protiv jednog od favorita za osvajanje Lige prvaka. Olympiacos je, naime, slavio u 5. kolu s 12:10, ali treba naglasiti da pobjeda domaćina nije bila ugrožena.

Grčka momčad u kojoj brani Marko Bijač i igra Andro Bušlje već je nakon prve četvrtine imala 4:1, pa se pred kraj druge odlijepila na 8:3. Sredinom treće bilo je 10:4, a pred kraj nje velikih 12:6. Pobjeda u džepu, pobjeda na račun dvojice strijelaca, Ioannisa Fountounisa i Filipa Filipovića. Oba su postigla pet pogodaka, dok je dva dodao Konstantinos Genidounias. Samo trojica u rubrici zgoditaka, no sasvim dovoljno.

Jadranu svaka čast za buđenje pred kraj. Je li tome razlog opuštanje Olympiacosa ili su Splićani opustili kočnice, sada nije ni važno. Nakon dva gola Harkova, te po jednog Duževića i Šetke, Jadran je stigao na 12:10 tri i pol minute prije kraja. Mogla je momčad Mile Smodlake i do 12:11, ali Antoniju Duževiću je Bijač obranio udarac s igračem više kad je na semaforu ostalo 1:38. U tom trenutku je nestala nada za veliko iznenađenje.

25. travanj 2024 08:56