TONCI PLAZIBAT/CROPIX
PRVENSTVO HRVATSKE

Jug AO na Crnici svladao Solaris, Jadran na Poljudu slavio protiv Mladosti

Piše: HinaObjavljeno: 16. ožujak 2022. 22:39

U susretu 13. kola vaterpolskog prvenstva Hrvatske Jug Adriatic osigruranje je na gostovanju pobijedio Solaris sa 15-7, dok je Jadran na Poljudu pobijedio Mladost sa 15-6.

Jug AO je na Crnici svladao Solaris sa 15-7 (3-1, 5-2, 3-2, 4-2). Jugaši su nakon 12 minuta vodili sa 7-1, a potom mirno priveli susret kraju.

Momčad Vjekoslava Kobešćaka predvodio je Alexandros Papanastasiou sa šest postignutih pogodaka. Njegov kolega iz grčke reprezentacije Stylianos Argyropoulos tri puta upisao se među strijelce, dok je Jugov grčki centar Konstantinos Kakaris dva puta poslao loptu iza protivničkog vratara. Toni Popadić je ubilježio 16 obrana. U domaćim redovima najefikasniji je bio Eugen Koprčina s dva postignuta gola.

U drugom susretu večeri Jadran je na bazenu Poljud slavio protiv Mladosti sa 16-7 (7-2, 2-2, 5-2, 2-1).

Splitski sastav je već nakon prve četvrtfine imao pet golova razlike, a u nastavku je samo povećao prednost na velikih +9.

Konstantin Harkov s pet i Nikša Dobud sa četiri gola predvodili su Jadran, dok je Marin Dašić s tri gola bio najefikasniji kod Mladosti.

Na ljestvici vodi Jadran s 36 bodova, tri više od Juga, dok je Mladost treća s 27 bodova.

25. travanj 2024 19:37