TONCI PLAZIBAT/CROPIX
UVJERLJIVI DUBROVČANI

Jugaši odradili pola posla u derbiju koji to više nije: Mladost bez šanse u prvoj utakmici polufinala

Nisu to više oni legendarni derbiji jer je Jug AO danas puno moćnija momčad od Mladosti
Piše: Dean BauerObjavljeno: 12. travanj 2022. 21:10

JUG AO - MLADOST 13:8 (2:1, 2:2, 5:3, 4:2)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Gledatelja 129. Suci: Štampalija (Šibenik) i Banovac (Split).

JUG AO: Popadić (12+1 obrana), I. Vukojević, Fatović 4 (1), Stahor, Joković 2, Papanastasiou 1 (1), Tomasović, Argyropoulos 2 (2), Kržić, Kakaris, Benić 2, Žuvela 2, A. Vukojević, Burđelez.

TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

MLADOST: Jurlina (12 obrana), Samardžić, Obuljen, Biljaka 3, Lazić 2, Dašić 1 (1+0), Vrbnjak 1, Rakovac 1 (1), Mihaljević, Bajić, Fabris, Škiljić, Jukić, Herceg.

TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Jug AO 4-4, Mladost 2-3. OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 13, Mladost 11. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Bajić (21), Burđelez (26).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 3-8 (38%), Mladost 2-10 (20%).

Na drugu utakmicu polufinala u Zagreb već u petak jugaši stižu s očekivanom pobjedom u svom bazenu. Nisu to više oni legendarni derbiji jer je Jug AO danas puno moćnija momčad od Mladosti. U prvoj četvrtini Jurlina je imao četiri obrane i držao Zagrepčane u igri, dok mu suigrači iz tri situacije s igračem više nisu uspjeli postići pogodak. U drugom dijelu centar jugaša Kakaris odradio je dobar posao u napadu, Popadić je imao četiri obrane, dok su od četiri pogotka, tri postignuta iz peteraca (Papanastasiou, Argyropulos za domaćina i Dašić za goste).

Na početku treće četvrtine Fatović i Žuvela realiziraju igrače više, Joković kontru, Fatović još jedan peterac i Jug ima 8:3. Nakon toga je Mladost rano u posljednjoj četvrtini preko Vrbnjaka i Biljake smanjili na 11:8, ali domaći su ipak bez stresa zatvorili utakmivu za vodstvo od 1-0 u polufinalnoj seriji.

27. travanj 2024 02:04