NIKOLINA VUKOVIC STIPANICEV Cropix
PH U VATERPOLU

Mladost uzvratila Šibenčanima za poraz na Savi, ZG-majstorica odlučit će veliku borbu za broncu

Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 13. svibanj 2022. 21:04

SOLARIS - MLADOST 9:10 (3:3, 2:2, 2:3, 2:2)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Gledatelja: 50. Suci: Periš i Tiozzo. Opunomoćenik: Bebić.

SOLARIS: M. Šparada (9 obrana), Malenica, Erak, Sirovec, Kovaljenko, Goreta 2 (0), Kreković 2, Pelicarić, Penava 2 (1), Bulat 1, Koprčina 2, T. Šparada, L. Štrkalj, Čondić Kadmenović. TRENER: Jure Marelja.

MLADOST: Jurlina (17 obrana), Samardžić, Obuljen, Biljaka, Lazić 2, Dašić 2, Vrbnjak 1, Rakovac 2, Bušić, L. Bajić 1, T. Fabris 1, Škiljić, Ćosić, Herceg 1. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Solaris 1-2, Mladost -.

OSOBNE POGREŠKE: Solaris 6, Mladost 16. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Erak, Biljaka, Vrbnjak, Rakovac.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 5-12 (42%), Mladost 4-5 (80%).

Vaterpolisti Mladosti izborili su majstoricu i vratili seriju utakmica za treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske u Zagreb. Večeras su na Crnici svladali Solaris s 10:9 i tako uzvratili Šibenčanima za poraz koji su im zadali prije tjedan dana na Savi. Mareljini igrači tako su propustili meč-loptu pred svojim navijačima i sada su mladostaši opet u boljoj poziciji jer će odluka pasti na njihovom bazenu.

Publika u Crnici

Bolje su gosti otvorili dvoboj, poveli su s 2:0, vodili i s 3:1, ali Šibenčani su u posljednjoj minuti prve četvrtine golovima Krekovića i Koprčine stigli do izjednačenja. Do prvog su vodstva, ali pokazat će se, i posljednjeg, došli u trećoj dionici kada je Kreković zabio za 6:5. Nakon toga su stvari u svoje ruke ponovno preuzeli Zagrepčani koji su početkom zadnje četvrtine došli do +2 (7:9) i sačuvali prednost do kraja, uvelike zahvaljujući i raspoloženom vrataru Jurlini koji je danas skupio 17 obrana.

19. travanj 2024 16:40