PAUL CROCK Afp
WTA Nottingham

Donna Vekić se od Nottinghama oprostila već u trećem kolu! Srpkinja slavila u dva seta

Osječanka je još u konkurenciji parova, s Johannom Kontom se plasirala u polufinale
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 10. lipanj 2021. 19:04

Donna Vekić je zaustavljena u 3. kolu turnira u Nottinghamu, bolja od Osječanke bila je Nina Stojanović (WTA 87) sa 6:3, 6:4. Presudio je po jedan break u oba seta.

Srpkinja je prvi napravila za 4:2 i nakon toga je iskoristila tek petu set-loptu. Pritom je Vekić imala jednu priliku za povratak. U drugom setu odluka je pala rano, break Stojanović za 2:1 i obranjena break-lopta u sljedećem gemu.

Srpska tenisačica je ukupno bolje servirala, imala je i osam asova, te nešto bolje reternirala, makar tu nema previše razlike. Poen tamo, poen ovamo, moglo se drugačije zavrtjeti, no Vekić je još daleko od prave forme nakon više gotovo četiri mjeseca stanke uzrokovane operacijom desnog koljena. Osječanka je još u konkurenciji parova, s Johannom Kontom se plasirala u polufinale.

25. travanj 2024 19:40