AP
ATP BEČ

Marin Čilić izbacio Hajeka u 2. kolu Beča, izvedba je ponovno bila neuvjerljiva

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 27. listopad 2010. 23:05

U srijedu je s nastupom na ATP turniru u Beču (dvorana, tvrda podloga) krenuo hrvatski tenisač Marin Čilić, postavljen za drugog nositelja. Početak nije bio niti malo ugodan za Čilića budući da je protiv Čeha Jana Hajeka, 98. igrača na svijetu, opasno živio kroz cijeli prvi set. Pobijedio je Čilić na kraju, nakon jednog sata i 37 minuta, sa 7-6(4), 6-2.

U prvom setu je Čilić doslovno "visio" u dva navrata. Kod 1-1 je spasio pet break-lopti, a kod 4-4 uvodne dvije. Ipak je u tom gemu izgubio svoj servis, ali je odmah vratio izgubljeno u trenutku kada je Hajek servirao za meč. U tom se momentu sve okrenulo i Čilić je lako dobio tie-break (7-4) iskoristivši prije toga, dakle, jednu jedinu break-priliku.

Hajek je zbog toga bio slomljen u drugom setu, pa je Čilić na brzinu pobjegao na 5-1. Hajek je došao do 5-2, potom imao i tri vezane break-šanse za 5-3, ali je hrvatski tenisač ipak sve okončao bez nove, bespotrebne drame.

Hajek je iskoristio samo jednu od 10 break-šansi, a Čilić tri od sedam. Imao je hrvatski tenisač i 11 asova, te 36 od 46 osvojenih poena nakon prvog servisa.

U idućem kolu čeka pobjednika susreta Andreasa Seppija i Andreas Haider-Maurera. Recimo i da su ove godine Čilić i Hajek igrali na ATP turniru u Zagrebu, a tada je Čilić daleko lakše došao do slavlja. Bilo je 6-2, 6-2.