WILLIAM WEST Afp
WTA Adelaide

Petra Martić preko Ruskinje Ljudmile Samsonove u tri seta stigla do drugog kola turnira u Adelaideu

U idućem meču Martić će igrati protiv Amerikanke Cori Gauff koja je bila bolja od Jasmine Paolini
Piše: HinaObjavljeno: 23. veljača 2021. 09:57

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Adelaideu nakon pobjede protiv Ruskinje Ljudmile Samsonove 4-6, 6-0, 7-5.

Martić je za pobjedu protiv 22-godišnje Ruskinje, trenutačno 117. tenisačice svijeta, trebala dva sata i 20 minuta igre.

U prvom setu Petra je propustila tri break lopte u sedmom gemu, da bi Ruskinja u desetom gemu iskoristili svoju četvrtu break loptu za 6-4.

U drugom setu hrvatska tenisačica nije imala nikakvih problema. Uz tri oduzeta servisa za 32 minute slavila je sa 6-0.

Martić je sjajno nastavila i u odlučujućem, trećem setu. Uz dva breaka povela je 4-1, no Ruskinje se uspjela vratiti izjednačivši na 5-5. Ipak, u 11. gemu Martić ponovo oduzima servis svojoj suparnici, a potom sigurno osvaja svoj servis za konačnih 7-5.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatske tenisačice nakon što je bila bolji i lani u Palermu.

U drugom kolu Martić će igrati protiv Amerikanke Cori Gauff koja je bila bolja od talijanske tenisačice Jasmine Paolini sa 6-4, 6-7 (4), 6-2.

Martić do sada nije igrala protiv nove nade američkog tenisa, 16-godišnje Amerikanke koja trenutačno drži 52. mjesto WTA ljestvice i 14 godina je mlađa od naše tenisačice.