Europsko prvenstvo u Francuskoj počinje za manje od mjesec dana, a tenzije, pozitivne i negativne, rastu iz dana u dan u odbrojavanju do svečanog otvaranja koje je na rasporedu 10. lipnja. Nažalost, tenzije nisu samo one sportske, jer javnost opravdano strahuje od potencijalnih terorističkih napada tijekom smotre najboljih europskih nogometnih reprezentacija u Francuskoj.
Čelni čovjek Interpola Rob Wainwright danas je iznio zabrinjavajuće upozorenje.
"Javna okupljanja i razne manifestacije su izuzetno privlačna meta za teroriste. Njihovi ciljevi su koncerti, kafići, restorani i nogometne utakmice. Lokalna policija nema kapacitete da spriječi takve napade i to predstavlja veliki problem. S velikim strahom i zebnjom očekujem početak Europskog prvenstva u Francuskoj. Nažalost, u Francuskoj gotovo sigurno možemo očekivati pokušaje terorističkih napada. Nogometne utakmice, na kojima se okuplja veliki broj ljudi, vrlo su privlačne mete teroristima", izjavio je Wainwright za Guardian.
France's Bordeaux Conducts Anti-terrorism Drill...
by
MrBlackHoleMoon
Francuska je već bila meta terorističkog napada, kada su bombaši samoubojice 13. studenog prošle godine izveli seriju napada u pariškoj četvrti Saint-Denis.
U to vrijeme u tijeku je bila prijateljska utakmica između Francuske i Njemačke, a eksplozije ispred stadiona su se čule tijekom prijenosa susreta. Jedan od bombaša je pokušao ući u stadion kako bi se raznio na tribini, ali je u tome spriječen, te je bombu aktivirao ispred Stade de Francea.
Ono što dodatno može zabrinuti sigurnosne agencije jest činjenica da se Francuska, uz Belgiju, dosad pokazala kao najpogodnije tlo za islamske ekstremiste.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....