U nedjeljnim utakmicama 3. kola najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa dogodila su se dva velika iznenađenja u kojima su četvrtoligaši izbacili prvoligaše, Newport County je na svom terenu svladao Leicester City sa 2-1 (1-0), dok je Oldham Athletic kao gost također sa 2-1 (0-0) izbacio Fulham.
Manchester City, pak, nije dopustio nikakvo iznenađenje te je na svom terenu deklasirao drugoligaša Rotherham United sa 7-0 (3-0).
FA CUP, REZULTATI NEDJELJNIH UTAKMICA 3. KOLA:
Fulham - Oldham Athletic 1-2 (Odoi 52 / Surridge 76-11m, Lang 88)
Manchester City - Rotherham United 7-0 (Sterling 12, Foden 43, Ajayi 45+1-ag, Gabriel Jesus 52, Mahrez 73, Otamendi 78, Sane 85)
Woking - Watford 0-2 (Hughes 13, Deeney 74)
Queens Park Rangers - Leeds United 2-1 (Oteh 23-11m, Bidwell 75 / Halme 25)
Sheffield United - Barnet 0-1 (Coulthirst 21-11m)
Millwall - Hull City 2-1 (Ferguson 82, 85 / Jon Toral 52)
Preston North End - Doncaster Rovers 1-3 (Hughes 56 / Marquis 5, Anderson 72, Wilks 87)
Newport County - Leicester City 2-1 (Matt 10, Amond 85-11m / Ghezzal 82)
Ispali Marseille i Bordeaux
Nogometaši Bordeauxa postali su još jedna "žrtva" 1. kola Francuskog kupa, oni su ispali izgubivši na svom terenu od drugoligaša Le Havrea sa 0-1 (0-0), a hrvatski veznjak Toma Bašić odigrao je čitavu utakmicu za Bordeaux.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Assifuah (48).
Ranije u nedjelju Marseille je doživio poniženje izgubivši od četvrtoligaša Andrezieuxa koji je slavio kao domaćin na stadionu u Saint-Etienneu sa 2-0 (1-0). Strijelci za Andrézieux bili su Bryan-Clovis Ngwabije (17) i Florian Milla (82). Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car sudjelovao je u blamaži bivšeg europskog prvaka odigravši svih 90 minuta.
Monaco, koji je trenutačno pretposljednji na ljestvici prve lige, uspio je s minimalnih 1-0 (1-0) svladati petoligaša Canet Roussillon golom Sylle (3).










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....