Sergej Jakirović show: Stao na vrata i obranio tri od četiri jedanaesterca!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. ožujak 2010. 12:54

Premijerna utakmica Lučkog na njegovom travnjaku s umjetnom travom sigurno će se se još dugo pamtiti. Susret u kojem su četvrtoligaša Ponikve samo minute dijelile od izbacivanja drugoplasiranog drugoligaša iz Kupa ZNS-a, obilježio je Sergej Jakirović.

Iskusni veznjak je u posljednjim trenucima stao na vrata Lučkog nakon što je vratar Kovačić isključen jer je igrao rukom izvan svog prostora. No, Kovačić je tom reakcijom spriječio siguran pogodak gostiju za pobjedu. Kako se u posljednjih nekoliko minuta rezultat 3:3 nije mijenjao, a mogao se jer su gosti tri puta izbacivali loptu s linije svojih vrata, prišlo se izvođenju jedanaesteraca. U prvoj seriji bili su precizni i Rašić i Čunčić, a zatim je počeo “Jakirovićev šou”. On je sjajnim reakcijama zaustavio čak tri od sljedeća četiri udarca s bijele točke Ponikvi i donio Lučkom prolazak u četvrtifnale Kupa ZNS-a...

20. travanj 2024 11:38